Facebook Google+ Twitter

Odmienny stan, odmienne traktowanie. Nagrody w konkursie przyznane!

Czy Polska jest krajem przyjaznym kobiecie w ciąży? W deklaracjach - zapewne tak. Chcielibyśmy jednak przekonać się, jak jest na co dzień. Dlatego ogłaszamy konkurs na teksty poświęcone sytuacji pań w odmiennym stanie. O tym, czy rzeczywiście mogą liczyć na specjalnie przyjazne traktowanie. A jeśli tak, to gdzie. Nie szukamy bowiem wyłącznie negatywnych przykładów, choć pewnie ich nie braknie. Może jednak warto wspomnieć i o tych miejscach, gdzie kobiety w ciąży traktuje się... po prostu, po ludzku.

 / Fot. PolskapresseJuż raz przesunęliśmy termin przyjmowania tekstów - do 22 września, mając do dyspozycji jeszcze dwie nagrody pieniężne po 250 zł. Zgodnie z regulaminem musimy jednak wręczyć wszystkie nagrody pieniężne. A w związku z tym, że w dodatkowym terminie mogliśmy nagrodzić tylko jedną Autorkę, kolejny raz i kolejny raz o tydzień, wydłużamy czas nadsyłania prac.

Tym razem pod uwagę weźmiemy materiały, które dotrą do nas do końca soboty 2 października. Powodzenia!

Uczestniczki i uczestników konkursu prosimy o nadsyłanie opatrzonych zdjęciami materiałów. Mogą być to wspomnienia obecnych mam, spostrzeżenia i wywiady traktujące o sytuacji kobiet w odmiennym stanie. Chcesz poradzić innym, zaproponować wspólne działanie, przedstawić pomysły na spędzenie wolnego czasu i miejsca, w których czas spędzić można w warunkach sprzyjających macierzyństwu? Napisz do Wiadomości24.pl. Autorki i autorów najciekawszych materiałów nagrodzimy co tydzień dwoma wyróżnieniami po 250 zł. I tak do 1 września.

Pięć kroków - jak dodać materiał do serwisu.

Nie chcemy sugerować formy i długości tekstów. Mogą to być reportaże związane z sugerowanymi tematami, własne wspomnienia, jak i spostrzeżenia związane z traktowaniem kobiet w błogosławionym stanie. Mogą to być opisy miejsc, gdzie poważnie traktuje się potrzeby brzemiennych kobiet. Na pewno nie zabraknie Wam weny. Proszę tylko o dodanie do przesyłanych tekstów tagu "odmienny stan". Najlepsze materiały będziemy wybierać co tydzień, do 1 września 2010 r. Czekamy na materiały! Chcesz zobaczyć wszystkie? Wpisz w wyszukiwarkę dwa słowa: "odmienny stan".


NAGRODZENI AUTORZY:

Pierwszy i drugi tydzień: Grażyna Mackiewicz: Stan wyjątkowy oraz Mariusz Wójcik: Jak odebrałem poród, czyli cud narodzin

Trzeci tydzień: Ewa Szafranowicz Oni mają swoje 5 minut, a my - 9 miesięcy oraz Katarzyna Dziekan Moje ciążowe schody

Czwarty tydzień: Ewa Wołkanowska Ciąża - męska rzecz oraz Katarzyna Welka Przyszła mama to też kobieta

Piąty tydzień: Joanna Korycka Odmienny stan. Magicy i anioły oraz Monika Krycka-Tasel Odmienny stan. Mój przywilej, moje prawo wyboru

Szósty tydzień. Dwa przejmujące, a jakże różne materiały: Barbary Romer-Kukulskiej: Oj, boli mnie brzuch, panie kierowniku oraz Barbary Chmury: Ciąża w PRL

Siódmy tydzień. Materiały nagrodzone niełatwo było wybrać. W drugim przypadku zdecydowała różnica jednego głosu. Oto one: Kobieta. Matka. Pracownik Ewy Zdrojewskiej-Baliniak oraz Wrocław - miasto przyjazne mamom Joanny Pachli

Tydzień ósmy. Wybrane zostały: Odmienny stan, nie dla mnie przywileje Anny Cichoń i Troski mamy podwójnego szczęścia Anny Lubowickiej

Tydzień dziewiąty. Materiały wybrane: Miał 10 punktów w skali Apgar Ewy Krzysiak i Odmienny stan oczami i uszami faceta Jakuba Lepiorza.

Tydzień dziesiąty. Materiały wybrane: Ciąża, poród, szczęście Beaty Rymarz oraz Odmienny stan, wspólny stan Anny Krzyształy.

Dodatkowy tydzień: Ciąża nie zwsze ciąży Alicji Bistygi

I ostatnia nagroda: Odmienny stan dzisiaj i ćwierć wieku temu Aleksandry Flak

Odwiedź także: tę stronę. Alicji Bistygi

Regulamin konkursu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (43):

Sortuj komentarze:

Ale miła niespodzianka! Dziękuję za takie wyróżnienie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla nagrodzonych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może powinna się znaleźć informacja na stronie głównej w24 o przedłużonym konkursie? (skoro został przedłużony), chyba nie wszyscy jeszcze o tym nie wiedzą ;) W sumie nie muszą, ale zwiększy to szanse dodania kolejnych ciekawych materiałów w tym temacie. Tak tylko się zastanawiam :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, to teraz wręcz musimy Adamowi od czasu do czasu coś podrzucić : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby nie było Adama Deglera na link patrzącego na ręce i punktującego błędy jakie robi redakcja musiałaby go sobie chyba wymyślić :))
5 gwiazdek za śledztwo obywatelskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz jest ok.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.09.2010 09:48

Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojej przyznam szczerze, że jestem miło zaskoczona, tym bardziej że konkurs zakończył się jakiś czas temu a tu proszę - taka niespodzianka :)
Oczywiście dziękuję za wyróżnienie i gratuluję wszystkim nagrodzonym, a także nie nagrodzonym - za to, że potrafili się podzielić swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami sytuacji kobiet w ciąży. Myślę, że konkurs cieszył się dużym powodzeniem i oby takich więcej ;)
Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ossad
  • Ossad
  • 10.09.2010 11:05

". Konkurs trwa 10 tygodni. Na koniec każdego tygodnia jury wybierze dwa materiały tygodnia.
3. Termin przesyłania materiałów Konkursowych:
a. Tydzień 1: 29 czerwca 2010 godz. 23:59:59
b. Tydzień 2: 6 lipca 2010 godz. 23:59:59
c. Tydzień 3: 13 lipca 2010 godz. 23:59:59
d. Tydzień 4: 20 lipca 2010 godz. 23:59:59
e. Tydzień 5: 27 lipca 2010 godz. 23:59:59
f. Tydzień 6: 3 sierpnia 2010 godz. 23:59:59
g. Tydzień 7: 10 sierpnia 2010 godz. 23:59:59
h. Tydzień 8: 17 sierpnia 2010 godz. 23:59:59
i. Tydzień 9: 24 sierpnia 2010 godz. 23:59:59
j. Tydzień 10: 31 sierpnia 2010 godz. 23:59:59"

______________________________________________________ ___

"Tydzień 10: 31 sierpnia 2010 godz. 23:59:59"

______________________________________________________ ___

Nie pierwszy raz W24 kompromituje się, mając w głębokim poważaniu własny regulamin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też oczywiście bardzo dziekuję, chociaż z opóźnieniem, jak na bliźniaczą mamę przystało ciągle brakuje mi czasu, nawet na publiczne wyrażenie zadowolenia :)Jednoczesnie "donoszę", że po wakacjach moje dzieci "awansowały" na 150 i 151 pozycje na liscie do najbliższego żłobka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.