Facebook Google+ Twitter

Odmienny stan w środkach komunikacji miejskiej w Łodzi

Jadąc autobusem, czy tramwajem często widzimy, że ludzie niechętnie ustępują miejsce kobietom w ciąży.

Poruszając się po mieście środkami komunikacji miejskiej, spotykamy się z częstymi przypadkami, nieustępowania miejsca młodym matkom z dziećmi i kobietom w ciąży. Dotyczy to zarówno młodych osób, jak i starszych. Kiedy jechałem ostatnio autobusem komunikacji miejskiej, widziałem starszą osobę w wieku około 70 lat, która niemal przewróciła kobietę w ciąży, przeciskając się w drzwiach autobusu.

Widząc takie zachowanie, zapytałem jedną z pań.
- Czy nie wie pani, że należy kobiecie w ciąży ustąpić miejsca w autobusie, czy tramwaju?

Starsza pani w podeszłym wieku mi odpowiedziała:
- Mnie też należy się pierwszeństwo w autobusie, bo jestem dużo starsza od tej ciężarnej i nikt jej nie kazał być w ciąży. Jak chce mieć dużo miejsca i usiąść, to może sobie zamówić taksówkę z postoju.

- Od wielu lat w naszych autobusach i tramwajach istnieją piktogramy, które zachęcają pasażerów do ustępowania miejsca kobietą w ciąży, matką z dzieckiem. Piktogram znajdujący się w pojazdach, może tylko zachęcać, nie jest to jednoznaczne z tym, że możemy wymóc na pasażerach ustąpienia miejsca. Motorniczy czy kierowca, nie może nikogo zmusić do ustąpienia miejsca matce z dzieckiem, czy kobiecie w ciąży - wyjaśnia Marcin Małek z MPK.

- Ludzie starsi, przepychają się łokciami, aby tylko usiąść w tramwaju czy autobusie nie patrzą, że ktoś bardziej potrzebuje miejsca, czy nie ma matki z dzieckiem lub kobiety w ciąży - mówi 50-letnia pani Grażyna. - Kiedy jedzie kobieta w ciąży, to osoby starsze nie ustąpią miejsca. Ja zawsze ustąpię miejsce kobiecie ciężarnej zapewnia inna starsza łodzianka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.