Facebook Google+ Twitter

Odnaleźć kobiecość

  • Paula Pa
  • Data dodania: 2006-12-01 14:50

Współczesny świat zmuszał niejako kobiety do wyrzeczenia się swojej natury, w którą tak głęboko wpisane są piękne stroje, przepych i elegancja. W 2006 roku obserwujemy zmianę tej tendencji. Stopniowo wkraczamy w erę mody na kobiecość.

Pogoń za pieniądzem, ciągłe niedostatki i problemy dnia codziennego przytłumiały wdzięk i urok współczesnych pań. Stres w miejscach pracy, wychowywanie dzieci  powodowały   , że bycie piękną stawało się abstrakcją. Oczywiście były wyjątki - wzory szyku godne naśladowania. Kobiety, które wbrew wszystkiemu pozostały pełne galanterii. Wzorując się na Audrey Hepburn, Grace Kelly, Beacie Tyszkiewicz czy Grażynie Torbickiej można osiągnąć wyżyny wytworności.

Na szczęście nadeszła nowa epoka…epoka walki o  dystynkcję. Powróciłyśmy do poszukiwania przepisu na bycie elegancką. Szkopuł w tym, iż nie jest to sztuka łatwa. Jak, bowiem osiągnąć coś z lekka staroświeckiego, na co nie jest receptą ani figura prosto z wybiegów mody ani twarz z żurnalu?

Kathleen Tessaro

Odpowiedzi na to możemy szukać w debiutanckiej książce Kathleen Tessaro pod tytułem „Elegancja”.

Głowna bohaterka Louise kupuje w antykwariacie przewodnik po elegancji autorstwa Madame Dariaux. Wzorując się na nim krok po kroku odkrywa sekret bycia szykowną. Z przytłoczonej życiowymi problemami( jest w trakcie rozwodu z mężem, który po latach okazał się gejem) staje się atrakcyjną uwodzicielką. Odnajduje w sobie grację, dzięki której poznaje miłość swojego życia. Wbrew pozorom nie udaje jej się to poprzez drogie ubrania. – Wiara w siebie, poczucie humoru i apetyt na życie. To one czynią kobietę atrakcyjną. – Kathleen Tessaro

Moda na kobiecość nie tylko przejawia się w lekturach. Doskonałym przykładem na to jest dziennikarka Kinga Rusin ("Dzień dobry TVN"). W toku trwania programu "Taniec z gwiazdami" mogliśmy obserwować jej metamorfozę. Z cichej i spokojnej kobiety przekształciła się w "królową rumby".

Kinga Rusin powoli odzyskiwała pewność siebie, taniec nauczył ją ponownie radości życia. Wytworność, którą odnalazła pozwoliła dziennikarce sięgnąć po kryształową kulę.

Mam nadzieję, że już niedługo każda kobieta odnajdzie w sobie damę. Obudzi do życia drzemiącą w niej elegancję…

Warto w pogoni za pieniędzmi znaleźć chwilę dla siebie. Sprawi to, iż życie stanie się bardziej kolorowe a płeć przeciwna na pewno dostrzeże korzystne zmiany.
 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Autorka tego artykulu ma na imie Paula!!!
Paula - żeński odpowiednik imienia Paweł. Od niej powstało imię Paulina.

Paula imieniny obchodzi: 24 stycznia, 26 stycznia, 3 czerwca i 18 sierpnia.

Znane osoby święte o imieniu Paula:

Paula Frassinetti
Znane osoby noszące imię Paula:

Paula Abdul - piosenkarka
Paula Hawkins - amerykańska polityk
Paula Karpinski - niemiecka działaczka polityczna
Paula Radcliffe - brytyjska lekkoatletka
Paula Vesala - fińska wokalistka

Komentarz został ukrytyrozwiń

KALOS, KAGATHOS Paulino, to do Ciebie - plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autorka nie musi jej szukać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kobieta aby stać się bardziej elegancka, musi przede wszystkim zaakceptować samą siebie. Głodowe diety czy kupowanie drogich ubrań nie sprawi, że któraś z was drogie panie poczuje się bardziej kobieca .Kariera jest ważna, ale tak jak napisała Paula warto od czasu do czasu zatrzymać się….

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziekuje za szybką reakcję i usunięcie usterek:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy publikacji mojego materialu wystapily bledny techniczne :(... Akapity sie przemieszały. Mam nadzieje,że zostaną szybko poprawione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.