Facebook Google+ Twitter

Odnaleźć zagubioną tożsamość Warszawy

Już jutro rozpoczynają się warsztaty fotograficzne dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej pt. "Warszawa - twarze miasta". Uczestnicy zajęć spróbują stworzyć portret mieszkańców stolicy.

Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Starzyńskiego już po raz kolejny organizują zajęcia Warszawa- twarze miasta. / Fot. www.fotowarszawiak.1944.plwarsztatowe z fotografii dla gimnazjalistów i licealistów. Do tej pory młodzi ludzie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach fotografii historycznej- "Twarze powstania" (kwiecień b.r.) oraz "Historia pisana światłem" (kwiecień i czerwiec b.r.). Studenci we wrześniu uczestniczyli w warsztatach fotografii współczesnej.

Jutrzejsze zajęcia praktyczne dla młodzieży poprowadzi dr Zbigniew Tomaszczuk. W niedzielę uczestnicy będą tworzyć własny fotoreportaż na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Sześć dni później (11.10) zostaną wybrane prace na wystawę.

Udział w warsztatach to koszt 40 zł, niestety już nie można się na nie zapisać. Szansę mają jeszcze studenci zainteresowani fotografią, gdyż warsztaty o tej samej tematyce odbędą się dla nich 18-19 października i 15-16 listopada. Zainteresowani mogą zgłaszać się do 16 października. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na tej stronie

Celem zajęć jest odnalezienie zagubionej tożsamości Warszawy. Uczestnicy spróbują określić mieszkańców stolicy, zaprezentować ich różnorodność oraz przedstawić postawy życiowe w odniesieniu do historii. Czy im się to udało, będziemy mogli sami ocenić na wystawie prac.

Jak poinformowała nas przedstawicielka organizatorów Julia Sielicka-Jastrzębska, wystawy fotografii zostaną połączone. Razem zostaną zaprezentowane zdjęcia gimnazjalistów, licealistów oraz studentów. Miejsce ani dokładny termin wystawy jeszcze nie są znane; prawdopodobnie zostanie zorganizowana w przyszłym roku, w plenerze.

Wszystkie warsztaty odbędą się w Czytelni Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79. Partnerem zajęć jest Warszawska Szkoła Fotografii, a patronują im Infoscreen i fotopolis.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ciekawa i myślę, że potrzebna inicjatywa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko takim inicjatywom trzeba przyklasnąć, uczą naszej historii i jednocześnie sztuki artystycznej jaką jest fotografia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.