Facebook Google+ Twitter

Odnaleziono ciała dwóch wędkarzy, którzy zaginęli na jeziorze Sarbsko

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-21 16:30

Wędkarze zaginęli na jeziorze Sarbsko, koło Łeby, w czwartek wieczorem. Jedna z ofiar wywrotki łodzi zdołała się uratować, mężczyzna sam dopłynął do brzegu.

Kierujący akcją starszy kapitan Bogdan Madej z lęborskiej straży pożarnej potwierdził, że dziś udało się odnaleźć ciała obu zaginionych wędkarzy. Z ustaleń policji wynika, że trzej mężczyźni, mieszkańcy pobliskich miejscowości wypłynęli na ryby w czwartek około 14. Po 19 kilkaset metrów od brzegu ich łódka wywróciła się. Uratował się tylko jeden z wędkarzy, sam wyszedł z wody. Miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna potwierdził, że wraz z kolegami pił na łódce alkohol. Wędkarze, którzy utonęli mieli 29 i 37 lat.

Sarbsko nie jest jeziorem głębokim, ale niebezpiecznym. Przez środek akwenu przepływa kanał Chełst, który wyżłobił w dnie kilkumetrowy rów. Na jeziorze często zdarzają się też silne podmuchy wiatru, bo od morza dzieli go tylko niewielka mierzeja. W akcji poszukiwawczej brało udział kilkudziesięciu strażaków, policjantów i pograniczników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.