Facebook Google+ Twitter

Odnaleziono ciała pasażerów francuskiego Airbusa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-06 20:09

Brazylijskie służby ratownicze poinformowały, że znaleziono ciała dwóch pasażerów samolotu Air France. Maszyna zaginęła w poniedziałek nad Atlantykiem na trasie z Rio de Janeiro do Paryża.

Ekipa poszukiwawcza wyłowiła też fragmenty samolotu, których numer seryjny zgadza się numerem francuskiego Airbusa. Znaleziono też plecak z biletem samolotowym.

Tymczasem we Francji trwa dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny tragedii. Według ekspertów, Air France A330 w czasie lotu wysłał serię automatycznych sygnałów, świadczących o kolejnych awariach. W sumie na ziemię dotarły 24 takie sygnały. Ich analiza nie pozwala jednak na stwierdzenie, co było przyczyną tragedii.

Według francuskiego Biura Dochodzeń i Analiz najprawdopodobniej pozostanie to tajemnicą. Wyjaśnić mogłyby ją tylko dane zawarte w czarnej skrzynce. Jej odszukanie graniczy jednak z cudem. Nawet dokładne określenie miejsca, w którym samolot spadł do oceanu niewiele pomoże, gdyż w tym rejonie Atlantyk ma głębokość do 4 tysięcy metrów, a jego dno jest bardzo górzyste.

We francuskich mediach od pewnego czasu krążą pogłoski, że przyczyną katastrofy mogła być zbyt mała prędkość samolotu. Informację tę potwierdziło Biuro Dochodzeń i Analiz, które także poinformowało, że z niewiadomych przyczyn wyłączono automatyczny pilot i maszyna była sterowana ręcznie.

Według zakładów w Tuluzie, także inne Airbusy miały problemy z prędkościomierzami. W rejon katastrofy płynie francuski okręt atomowy, wyposażony w specjalne urządzenia radiolokacyjne. Także Amerykanie udostępnili swój najnowocześniejszy sprzęt do radiolokacji, który ma pomóc w znalezieniu czarnej skrzynki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.