Facebook Google+ Twitter

Odnaleziono ciała Polaka i Irańczyka zaginionych na Elbrusie

Jak informuje agencja ITAR-TASS, na zboczach Elbrusu rosyjscy ratownicy odnaleźli zwłoki Polaka i Irańczyka. Alpiniści zaginęli na początku marca.

Elbrus to najwyższy szczyt Kaukazu. / Fot. LxAndrew, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%AD%D0%BB%D1%8C%D0%B1%D1%80%D1%83%D1%81_%D1%81_%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B2Rosjanie natrafili na zwłoki na wysokości 5 tysięcy metrów, na południowo-wschodnim zboczu góry. Wcześniej w tym rejonie znaleziono ich plecaki. Ciała alpinistów zostaną przetransportowane do bazy Terskoł.

Zobacz także: Polacy znów ruszą w Himalaje. Chcą zdobyć szczyt Dhaulagiri

Z zaginionymi nie było kontaktu od 9 marca. Ratownicy tuż po ich zaginięciu podjęli akcję ratunkową. Na początku przeszukali wszystkie schroniska. 16 marca odnaleźli dwa plecaki. Wczoraj ratownicy wykonując lot w części południowo-wschodniej na prawo od Skał Pastuchowa, zauważyli obiekt przypominający ciało. Jak podaje RMF FM, Polak i Irańczyk nie zarejestrowali swojego wyjścia, ani nie poinformowali dokąd dokładnie zamierzają się udać.

Elbrus to najwyższy szczyt Kaukazu. Położony jest w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu, tuż przy granicy z Gruzją. Liczy 5642 m n.p.m i jest najwyższym szczytem Rosji. Wielu alpinistów, którzy zdobywają Koronę Ziemi uważa go także za najwyższy szczyt w Europie.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.