Facebook Google+ Twitter

Odnaleziono ciało rybaka z kutra CHY-8

Ciało zaginionego rybaka odnaleziono o 14:20. Na miejscu katastrofy cały czas jest okręt ratowniczy Marynarki Wojennej ORP Lech, który prowadzi prace podwodne przy wraku kutra, który zatoną podczas silnego szkwału.

ORP Piast - bliźniaczy okręt do wspomnianego w artykule ORP Lech. / Fot. Tomasz HensJak informuje w swoim komunikacie Marynarka Wojenna, ciało czwartego rybaka odnaleziono o godzinie 14:20. Natychmiast powiadomiono odpowiednie służby i o godzinie 16:15 ciało zostało przekazane na pokład kutra rybackiego.

Prace przy wraku kutra trwają nieprzerwanie od poniedziałkowego wieczora. Kuter leży na głębokości 18 metrów 4,3 mili od brzegu. W pierwszym etapie okręt badany był przez echosondę wielowiązkową w celu określenia dokładnego położenia wraku. Następnie wysłano podwodny pojazd wyposażony w kamery. Wykrył on sieci rybackie bezpośrednio na wraku oraz unoszące się w toni wodnej. CHY-8 leży na dnie na równej stępce, z lekkim przechyłem na lewą burtę.

Kuter rybacki zatoną rano 17 lipca na wysokości Sarbinowa podczas silnego szkwału. Mimo prowadzonej akcji ratowniczej przez okręty SAR, 2 śmigłowce ratownicze Marynarki Wojennej oraz kutry rybackie, nie udało się uratować załogi. Z morza wyłowiono ciała 3 rybaków. Ciała czwartego nie odnaleziono.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

18 metrów to nie tak głęboko, może dałoby się go wyciągnąć...
+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.