Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28553 miejsce

Odnaleziono ciało rybaka z kutra KOŁ-31

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-28 12:12

Na prośbę Urzędu Morskiego Marynarka Wojenna prowadziła prace podwodne na wraku kutra rybackiego KOŁ-31, który zatonął 19 grudnia 2010 roku, ok. 30 mil morskich na północ od Gąsek. W operacji uczestniczyły dwa okręty MW oraz nurkowie.

ORP Piast w porcie w Gdyni / Fot. Tomasz HensPierwszy etap operacji (24-26 stycznia) polegał na odnalezieniu i ustaleniu parametrów pozycji, na której spoczywa wrak. To zadanie wykonał okręt hydrograficzny Marynarki Wojennej ORP Arctowski. Przy wykorzystaniu echosondy wielowiązkowej i sonaru burtowego załoga okrętu określiła pozycję wraku KOŁ-31. Wrak zalega na głębokości ok. 60 metrów, 28 mil morskich na północ od Gąsek.

Następnie, w środę, 26 stycznia, do działań skierowano okręt ratowniczy ORP Piast, w celu wykonania podwodnej ekspertyzy wraku na potrzeby Urzędu Morskiego. W czwartek rano (27 stycznia) załoga Piasta rozpoczęła prace podwodne na wraku. Ponownie sprawdzono pozycję przy wykorzystaniu sonaru, a następnie rozpoczęto rekonesans i oględziny wraku przy użyciu pojazdu podwodnego.

Po ekspertyzie podjęto decyzję o zejściu pod wodę. Nurkowie, operując z dzwonu nurkowego, dokonali penetracji wszystkich dostępnych pomieszczeń wraku. Podczas nurkowań odnaleziono we wraku ciało jednego z zaginionych rybaków, które o godzinie 20.35 wydobyto na powierzchnię.

Operację zakończono dzisiaj w nocy (28 stycznia).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.