Facebook Google+ Twitter

Odnaleziono nowy obraz Van Gogha

W muzeum Kroeller-Muller w Otterlo w centralnej Holandii, odkryto nowy obraz Vincenta Van Gogha. Do tej pory uważano, że był on namalowany przez anonimowego artystę.

 / Fot. domena publicznaNowo odnaleziony obraz trafił do holenderskiego muzeum w 1974 roku. Początkowo uważano że jest to dzieło Van Gogha, który miał namalować go podczas pobytu w Paryżu, ale według ekspertów obraz nie przypominał rozmiarami dzieła malarza, a kompozycja kwiatów i wazy była zbyt żywiołowa jak na Van Gogha.

Podobnie było z podpisem umieszczonym w prawym górnym rogu ponieważ holenderski mistrz zwykle nie podpisywał się w tym miejscu- informuje tvn24.

Jak uważa konserwator muzeum w Holandii Luuk Struick- "W tamtym okresie w Paryżu, Vincent dużo eksperymentował. Jego obrazy nie są więc klasycznym przykładem jego stylu".

W 2003 roku, przez ciągłe wątpliwości dotyczące autora obrazu, władze muzeum postanowiły przypisać dzieło anonimowemu artyście.

Dopiero w 2012 roku po użyciu nowoczesnego sprzętu, eksperci zauważyli że pod warstwą farb, która przedstawiała martwą naturę ukazują się nadzy mężczyźni uprawiający zapasy.

Profesor Joris Dik, poinformował, że Van Gogh często przeprawiał swoje obrazy. W latach 80 XIX wieku, malarz studiował na akademii w Antwerpii, gdzie malowanie nagich modeli było częstym zjawiskiem.

Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.