Facebook Google+ Twitter

Odnaleziono tajne nagrania CIA

Tajne materiały wideo z przesłuchań Ramziego Binalshibhama, który przyznał się do udziału w przygotowywaniu do zamachów z 11 września 2001 r., znaleziono w pudełku pod jednym z biurek w siedzibie CIA. Zapis przesłuchań to jedyne istniejące nagrania dotyczące tajnego programu wykorzystywania przez CIA więzień za granicą.

 / Fot. Flag of the CIA.pngCIA zniszczyła 92 nagrania z przesłuchań innych członków grupy terrorystycznej Al-Kaida - Abu Zubajdy i Abd al-Nadziriego. Przypuszczano wtedy, że inne nagrania już nie istnieją. W 2007 roku Centrum Antyterrorystyczne CIA odnalazło nagrania z przesłuchań Ramzi Binalshibha w Maroku. Dokumenty są wciąż pilnie strzeżoną tajemnicą - informuje wirtualnapolska.pl

Gdyby odnalezione nagrania zostały użyte w procesie terrorysty, mogłyby pokazać rolę Maroka w programie antyterrorystycznym znanym jako Greystone. Program daje prawo agentom CIA do przetrzymywania terrorystów w tajnych więzieniach i przerzucanie ich do rożnych krajów.

Rząd Baracka Obamy zastanawia się jakie działania podjąć wobec przetrzymywanych osób, które podejrzane są o terroryzm. Departament Sprawiedliwości bada też, czy zniszczenie nagrań z przesłuchań Abu Zubajdy i Abd al-Nasziriego było zgodne z prawem oraz dlaczego nie ujawniono nagrań z przesłuchań Binalshibha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.