Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11865 miejsce

Odnowione płockie Tumy

Wzgórze Tumskie jest dla Płocka miejscem wyjątkowym, jest jego wizytówką. Od początku lipca płocczanie mają do dyspozycji nowe tereny zielone, alejki i ławki znajdujące się na Tumach. To jednak nie koniec zmian...

Kamienny krąg / Fot. Michał WojdaZ początkiem lipca ostatecznie zakończyła się przebudowa Tumów. Wcześniej oddane do użytku tereny zielone, alejki, ławki i oświetlenie wzbogacił kamienny krąg usytuowany tuż przy płockiej katedrze. Poza tym wycięte zostały niektóre drzewa. Przebudowa trwała od maja 2008 roku, kiedy to do prac zabrał się Zakład Usług Miejskich Muniserwis i część Wzgórza Tumskiego została całkowicie ogrodzona. Drugi fragment Tumów odsłonięty został 1 lipca.

Odrestaurowane Tumy (wycięta została częśc drzew, postawione zostały nowe ławki, utworzone zostały także alejki, a także nowe oświetlenie). / Fot. Michał WojdaTeraz, po ponad dwóch tygodnia od całkowitego otwarcia Wzgórza Tumskiego zapytaliśmy płocczan co sądzą o nowym ich kształcie.
- Odnowione Wzgórze Tumskie stało się miejscem bardzo atrakcyjnym. Przyjemnie można tu spędzić czas spacerując, czy siedząc na ławce - zapewnia Adam, który płockie Tumy odwiedza średnio raz w tygodniu.
- Po wycięciu części drzew Wzgórze Tumskie stało się bardziej przejrzyste i zarazem bardziej bezpieczne. Można tu spokojnie spędzić czas. Stare Tumy również były piękne, ale teraz aż chce się tu przychodzić - mówi pani Barbara.

To jednak nie koniec prac. Do wyremontowania pozostała część od Wieży Szlacheckiej do Hotelu „Starzyński”, która wkrótce zostanie zagrodzona. Kolejną atrakcją będzie podświetlenie dębu będącego pomnikiem przyrody. Prace mogą potrwać do końca listopada. Poza tym jesienią Tumy mają dostać kolejny zastrzyk zieleni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.