Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21892 miejsce

Odpowiada za śmierć 8 tysięcy Muzułmanów. Odsiedzi wyrok w Polsce?

Serbski generał Radislav Krstić, skazany przez trybunał w Hadze na 35 lat więzienia za masakrę muzułmanów w Srebrenicy w 1995 r., będzie odbywał swój wyrok w Polsce. Kraje zachodnie nie były w stanie zapewnić mu bezpieczeństwa.

Budynek Międzynarodowego Trybunału ds. Zbrodni Wojennych w byłej Jugosławii w Hadze / Fot. Julian Nitzsche/CC BY-SA 3.0Radislav Krstić został w 2001 r. przez Międzynarodowy Trybunał Karny ds. Zbrodni Wojennej w byłej Jugosławii uznany winnym zbrodni ludobójstwa na około 8 tysiącach muzułmańskich mężczyznach i chłopcach - bośniackich uchodźcach - w Srebrenicy w lipcu 1995 r., i skazany pierwotnie na 46 lat więzienia. Portugalski sędzia tej rozprawy stwierdził wtedy w uzasadnieniu wyroku, że Krstić jako zastępca dowódcy korpusu Drina, który zdobył miasto, "wziął udział w realizacji planu masowej egzekucji wszystkich mężczyzn" i wiedział o wywiezieniu kobiet, starców i dzieci (ok. 25 tys. osób) ze Srebrenicy. Był to pierwszy taki wyrok od zakończenia II wojny światowej, sama zbrodnia została uznana za największą zbrodnię wojenną od tego czasu. Po apelacji obrońców Krstića kara została jednak w 2004 r. skrócona do 35 lat poznawienia wolności.

Jak donosi serwis wyborcza.pl, Krstić miałby zostać przekazany Polsce w ciągu kilku następnych tygodni. Aktualnie odsiaduje on wyrok w więzieniu w Hadze, dokąd trafił po ataku na niego w jednym z angielskich więzień w maju 2010 r. przez muzułmanów, chcących zemścić się na nim za popełnione zbrodnie. Ciężko raniony w szyję uniknął wtedy cudem śmierci.

Gazeta.pl spekuluje, że kraje zachodnie, w więzieniach których dotychczas zbrodniarze zostali osadzeni, nie czuły się na siłach zapewnić skazanemu bezpieczeństwa, ponieważ zamieszkują je duże miejszości muzułmańskie. Z tego względu padł wybór na Polskę. Nasz kraj jest jednym z 17 państw, który w umowie z ONZ z 2009 r. zobowiązał się przejmować zbrodniarzy wojennych. Nie wiadomo jeszcze, do którego więzienia trafi Krstić.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

antek
 • antek
 • 21.09.2012 12:09

tyle morderstw na świecie, a oni tak się troszczą o życie zbrodniarza?

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 21.09.2012 01:30

dlaczego muzułmańscy cenzorzy wymazali mój wpis?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Qwerty321
 • Qwerty321
 • 21.09.2012 01:09

Wynocha z nim! Reżim Polandzki znowu wyciąga łapy by pomóc bandytom z zachodu! Nasi przodkowie walczyli o wolność i honor a zobaczcie co teraz mamy. Naród jest zniewolony, honoru brak, pomagamy okupować narody na wschodzie i wiele innych rzeczy. Teraz dodatkowo do listy dojdzie obranianie jakiegoś bandyty który już dawno powinien wisieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako "przeciwnik" kary śmierci wnioskuję o skrócenie dożywocia.
Powiedzmy o godzinę za każde życie, którego skrócenia jest winny podsądny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno jest bezpieczniej niż w angielskich czy francuskich, w których są tabuny muzułmanów i wśród więźniów i wśród obsługi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
miki
 • miki
 • 20.09.2012 23:06

A w Polskich więzieniach jest bezpiecznie? A może skazujący go na odsiadkę w Polsce mają nadzieje, że chłopina skończy tak jak bandziory, mordercy Olewnika?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... A gdzie są teraz zbrodniarze winni wymordowania miliona chrześcijan Nigerii podczas wojny biafrańskiej? Ci, którzy jeszcze żyją pobierają sute emerytury generalskie i piszą wspomnienia o tym, dlaczego musieli zabić tylu "niewiernych psów" oraz ich kobeity i dzieci. Nota bene przy pomocy niezwykle dobrego i cywilizowanego premiera Wilsona (nota bene szlachcica angielskiego), który do spółki z Breżniewem i Naserem wysłał dzielnym federalistom z mahometańskiej północy tego kraju samoloty bojowe razem z pilotami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
emil
 • emil
 • 20.09.2012 20:38

a dlaczego nie w Hadze ,tam dostał wyrok tam powinien go odsiadywać . Dlaczego Polacy mają być narażeni na odwet popleczników Kristicza i czy za utrzymanie więżnia / które jest droższe niż miesięczne wyżywienie niejednego Polaka/ będą płacić mądrzy trybunowie z Hagi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kariera
 • kariera
 • 20.09.2012 20:28

wszystko wskazuje ze zaraz bedzie wojna z islamem ... jesli chlop dozyje to pewnie obejmie go amnestia... wiec chodzilo tylko o zrobienie kariery na jego sprawie ... i oto jak kazdy ma pensje co miesiac ... bo zrobil cos waznego dla sprawy... poczekamy jak zaczna przenosic arabusy konflikt do europy... bo to jest tylko kwestia czasu...
jesli by chlop siedzial w POlsce to moze jakims sposobem unikniemy gniewu allaha ... tylko czy jesli nie to, czy co co skazali generala tak odwaznie beda scigac tych co sie beda mscic w imie Aladina... raczej nie...
to troche jak afera miesna ... trzeba kogos zrobic kozlem... i zrobic kariere....

Komentarz został ukrytyrozwiń
ali Abdull
 • ali Abdull
 • 20.09.2012 18:23

Dlaczego nie w Jemenie lub Egipcie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.