Facebook Google+ Twitter

Odpowiedź obrońców "rzymskiego gestu"

Komentarze internautów na stronie Nacjonalista.pl dały mi mocno do myślenia. Dzięki medialnej „nagonce”, rozpętanej w grudniu 2006 roku, dowiedziałem się sporo interesujących rzeczy.

 

Nie tylko o sobie samym, ale także o szczególnej odmianie polskiego patriotyzmu. Sprawa łączy się z opisywanym przez Wiadomości24.pl wybrykiem członków Narodowego Odrodzenia Polski, do którego doszło 13 grudnia 2006 r. pod Krzyżem Katyńskim w Krakowie. Po informacji na temat stanu śledztwa, jaka ukazała się w serwisie PAP 6 marca (Zobacz: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/prokuratura_bada_czy_doszlo_do_zniewazenia_narodu_polskiego_21135.html ) temat wzbudził gorącą dyskusję na wielu forach w sieci.

Nożyce najgłośniej odezwały się u najbardziej zainteresowanych. Na stronie Nacjonalista.pl grupie anonimowych internautów, bez większego trudu udało się rozszyfrować niżej podpisanego. Mimo to, moje zarzuty spotkały się z zaskoczeniem. Niejaki „WB” napisał: „A to ci dopiero, NOP znieważył Naród Polski :Lol: Ciekawe jakie media reprezentuje ten dziennikarzyna?” Odpowiedział mu ktoś podpisujący się nickiem „tylkopolska”: „Założe sie że dziennikarz wybiórczej albo facktu.” Kropkę nad „i” postawił zaś niejaki „Cancer”: „Prezes fundacji paradis judaeorum to daje do myślenia... ” Z kolei jakiś „Matthew” przekonuje (wrzaskiem), że pewien poziom refleksji nie jest forumowiczom obcy. Według niego, to z czym mamy do czynienia, to: „PASKUDNA ŻYDOLEWACKA PROWOKACJA!!!” Internauta „NR” udowadnia, że ideowy daltonizm jest mu obcy. A przy tym wskazuje mi właściwe miejsce: „Ten czerwony dziennikarzyna powinien wrócić do przedszkola!!!”

Okazuje się również, że wypłynięcie tej sprawy może mieć wybitne walory edukacyjne. Może się przyczynić do wzrostu świadomości historycznej w szerokich warstwach społeczeństwa. Niejaki „RYBA”, cytując Oskara Wilde’a zauważa: „(…) patrząc z szerszej perspektywy taki przykładowo proces sądowy może być droga do obrony i uświadomienia nikłej grupki społeczności, ale zawsze pewna liczba ludzi zrozumie argumenty obrony. A tak z naszej perspektywy musimy się cieszyć z tego że medialna blokada jest w jakiś minimalny sposób przełamywana... w myśl zasady ‘czy dobrze czy źle o tobie, mówią ważne że mówią".

Nasi obrońcy narodowo-socjalistycznego lewactwa spod znaku swastyki nie tracą ducha. Internauta podpisujący się nickiem „Inkwizytor” dokonuje prawniczej analizy casusu: „Prokuratura nie ma wyjścia. Umorzenie postępowania - tak powinna postąpić. Będzie to jedyna słuszna i zgodna z polskim prawem decyzja. A przeciwko temu pseudodziennikarzynie należałoby złożyć pozew o zniesławienie. Koniec ze szkalowaniem działaczy narodowych.”

Cóż, trzymam za słowo i czekam z utęsknieniem.

Wczoraj udało mi się nawiązać kontakt z osobą administrującą stroną Nacjonalista.pl. Z listu od pana Miłosza Karolczyka dowiedziałem się m.in., iż niedostrzeganie różnicy między salutem rzymskim a gestem "Sieg heil!" świadczy o intelektualnym upośledzeniu i z osobą dotkniętą owym kalectwem dyskutować nie ma o czym.

Niebawem zapewne przekonamy się, czy rzeczywiście.

Zobacz także :

http://www.nacjonalista.pl/wiadomosci.php?id=1556&licz=1

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/autor_wiadomosci24_pl_zlozyl_zawiadomienie_do_prokuratury_14113.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.05.2008 00:22

>Żal takich ludzi... Ale czasem mam ochotę tylko powystrzelać:/.. Plus za odwagę, jestem z Tobą!
Mi żal ciebie, sam pewnie "za przemoc" ich potępiasz, a co ty chcesz robić?

>Inwektywy ludzi małego ducha to komplement
Kimże jesteś by ich oceniać ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żal takich ludzi... Ale czasem mam ochotę tylko powystrzelać:/.. Plus za odwagę, jestem z Tobą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki!
Widzę, że załączona ilustracja gdzieś zaginęła. A linki są nieaktywne. Mniejsza o to.
Tymczasem wszystkim, którzy nie wykorzystali szansy, przypominam o konkursie, który trwa "pod" poprzednim z moich materiałów. Czyżby nagroda miała przypaść Klausowi..?
Ave Cesar!

Komentarz został ukrytyrozwiń

aha, i + - jeżeli w ogóle można plusować odwagę i konsekwencję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie poddawaj się Michale.
I sprawdzaj profilaktycznie stronę redwatch, bo zapewne cię na niej umieszczą....:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michale,a czegóż innego można było się spodziewać po administratorze portalu "Nacjonalista.pl".
Chyba nie myślałeś, ze uprzejmie podziękuje Ci za zwrócenie uwagi na narastający problem budzącej się "narodowej świadomości" wśród młodych ludzi będących użytkownikami tego portalu?
W dodatku, za punkt honoru uznał zbluzganie Ciebie... ach co za kultura ( ostatnio LePen powiedział we francuskiej TV,ze kultura to podejrzane słowo ). Faktycznie dyskutować nie ma o czym. Chociaż może ? Bon courage!

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ileż przyjemniej komentuje się takie mocne teksty na stronie głównej bloga, niż w "Hyde PArku". Ale to chyba szpilka Sosny. I nie pod adresem Autora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.