Facebook Google+ Twitter

Odpowiedź Stolicy Apostolskiej na ataki na chrześcijan w Egipcie

Kard. Walter Kasper, w odpowiedzi na zamach na Koptów biorących udział w pasterce, Nag Hamadi w Górnym Egipcie, w nocy z 6 na 7 stycznia, wzywa chrześcijan do zjednoczenia w obliczu ataków i szukania pokoju, pochodzącego od Chrystusa.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Walter Kasper, w liście skierowanym do patriarchy Shenoudy III, będącym odpowiedzią na zamach na uczestników pasterki w nocy z 7 na 8 stycznia, w wyniku, którego zginęło siedem osób, apeluje o zjednoczenie chrześcijan i szukanie autentycznego pokoju, którego gwarantem i źródłem jest Jezus Chrystus.

Natomiast abp Michael Fitzgerald, przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy Lidze Państw Arabskich, zwraca uwagę, że ataki na chrześcijan w Egipcie stają się coraz bardziej regularne, co więcej, będący jednym z warunków pokoju, dialog z islamem, wydaje się niemożliwy bez wcześniejszego uznania prawa do współistnienia każdej ze stron. Wówczas zainicjowanie jakiegokolwiek dialogu, miedzy islamem a chrześcijanami, będzie możliwym.

radiovaticana.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

wkurzony
  • wkurzony
  • 11.03.2011 11:17

Chłopie, co Ty ględzisz... Kościół koptyjski podległy Rzymowi liczy 200 000 wiernych, niezależny 8 milionów. Sytuacja w Etiopii jest podobna. Tam nie ma misji człowieku, to są kościoły sui iuris. Dlatego Watykan nie mógł tam wysyłać pedofilów. W Orisie prześladowaniom podlegali głównie protestanci, a nie tylko katolicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzywdzą chrześcijan? A dlaczego? W mediach już od kilku lat pojawiają się informacje o pogromach chrześcijan w różnych krajach Wschodu, także np. w Indiach, brak jednak informacji o przyczynach. Niewątpliwie dużą rolę odgrywa tutaj polityka, szczególnie konkurencja religijna oraz różnice kulturowe, tradycja. Ale trzeba też wiedzieć, że papież Jan Paweł II, a po nim B XVI, na misje do Indii i do Afryki wysyłali ujawnionych księży-pedofili. To samo skandaliczne działanie dotyczy zakonników i zakonnic ze stwierdzonymi dewiacjami seksualnymi. Niech sobie tam zniewalają małe dzieci... Tymczasem w islamie i u hinduistów zakazy religijne i prawne w tej sferze są ściśle przestrzegane, a za pedofilię grozi nawet kara śmierci. W bożonarodzeniowym okresie świątecznym B XVI publicznie ubolewał nad krzywdą, jaka się w Indiach dzieje chrześcijanom, ale nawet słowem nie zająknął na temat przyczyn prześladowań, w których ginęli ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.