Facebook Google+ Twitter

Odpręż się przy Marii Peszek i Pati Yang na Open'erze

Niedawno swój koncert na Heineken Open'er Festival zakończyła Maria Peszek, znana nie tylko ze swojego doskonałego głosu ale i z kontrowersyjnych poglądów. Trwa występ Pati Yang.

Maria Peszek zgromadziła wielką publikę pod główną sceną HOF 2009 Main Stage. / Fot. materiały organizatoraDzisiejsze imprezowanie rozpoczął zespół Pchełki, występujący na scenie Young Talent Stage. Zaraz po nim wystąpili The October Leaves. Ze względu na to, że oba zespoły zgromadziły łącznie tyle fanów, ile mieści sala gimnastyczna w podstawówce, nie ocenię ich występu.

Scena Tent Stage, godzina 17. Z lekkim opóźnieniem wchodzą Paris Tetris. Zespół, mimo doskonałego wokalu, zdaje się mieć znikomą liczbę fanów. Jeden z Open'erowiczów siedzących koło mnie powiedział sam do siebie: - Do tej muzyki trzeba chyba dorosnąć... - następnie opuścił teren Tent Stage.

Punktualnie o godz. 18 na scenę Main Stage weszła Maria Peszek. To było coś! Zagrała m.in. takie "hity" jak "Piosenka dla Edka", "Kobiety pistolety" czy "Ciało". Publiczność, mimo wczesnej pory, szalała. Artystka słynie z niebanalnego stylu śpiewania, często kontrowersyjnego. Jest to jak dotąd jedyna wokalistka, w której naprawdę zapadłem w melancholię przemyśleń i rozważań. Dlatego za to daję 7/10 za występ i przesłanie.

O godzinie 19, zaraz po Partis Tetris, na scenie Tent Stage pojawiła się Pati Yang. Aż żal było mi odchodzić do namiotu medialnego - super, super i jeszcze raz super występ. O tym, że muzyka podobała mi sie niesamowicie nie mówię, bo to w końcu ma być rzetelna relacja i o gustach się nie dyskutuje. W każdym razie, śmiem twierdzić, że Pati Yang zgromadziła prawie taką samą publiczność jak godzinę temu Maria Peszek! Sama wokalistka zespołu Pchełki przyszła posłuchać pani Yang.

Po godzinie 20 na Main Stage należy spodziewać się zespołu Gossip. Godzinę później na Tent Stage wystąpi Gaba Kulka. Godzina 22 i na Main Stage wkracza The Kooks, który za dwie godziny ustępuje Moby'emu.

Open'er to istne arcydzieło

Zobacz notki artystów, którzy jak dotąd wystapili:
Maria Peszek
Pati Yang
Paris Tetris
Pchełki
The October Leaves

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.