178031 miejsce

Odra pochłonęła Arkę

Arka Gdynia uległa dzisiaj na własnym boisku Odrze Wodzisław Śląski 0:1. To druga z rzędu porażka Gdynian po decyzji o odwieszeniu drużyny przez Wydział Dyscypliny PZPN.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego obrotu wydarzeń. Żółto-niebiescy przeważali, długo utrzymując się przy piłce. Pierwszy groźny strzał, po którym bramkarz gości sparował piłkę na aut, oddał w 11 minucie Tomasz Sokołowski. Kilka minut później minimalnie niecelnie z rzutu wolnego z 17 metrów strzelił Damian Nawrocik. W 25 minucie po kolejnym rzucie wolnym, piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny.

Goście z Wodzisławia w pierwszej połowie praktycznie ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Norberta Witkowskiego.

W drugiej połowie spadło tempo. Gospodarze zaczęli popełniać coraz więcej błędów, nie konstruując przy tym żadnego groźnego ataku. Goście wykorzystali sytuację i, w 56 minucie, po strzale Stanisława Wróbla objęli prowadzenie. Od tego momentu żółto-niebiescy zaczęli się spieszyć, co przyniosło wiele niedokładnych podań.

W 60 minucie zmiana w zespole z Gdyni. Boisko opuścił Nawrocik, a w jego miejsce wszedł Marcin Wachowicz. To właśnie ten zawodnik w 82 minucie wywalczył rzut karny. Do piłki podszedł słabo dysponowany Janusz Dziedzic, którego strzał obronił Wojciech Skaba.

Gospodarze do końca walczyli o remis, jednak wynik nie uległ już zmianie. Po tym spotkaniu Odra awansowała na 11 miejsce w tabeli, Arka utrzymała 10 pozycję.

Arka Gdynia - Odra Wodzisław Śląski 0:1 (0:0)
Bramka: Stanisław Wróbel 56 min.
Żółte kartki: Radosław Wróblewski, Janusz Dziedzic, Krzysztof Sobieraj - Dariusz Dudek, Sławomir Szary, Jan Woś, Marcin Radzewicz, Marcin Kokoszka