Facebook Google+ Twitter

Odra przekroczyła stan ostrzegawczy. Czy grozi nam powódż?

Miejscami Odra przekroczyła stan ostrzegawczy. To efekt ostatnich ulewnych deszczy. Niestety, prognozy na następne dni nie wróżą poprawy.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Regnbyge.jpg Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono już w okolicach Gliwic. W Raciborzu Odra przekroczyła stan ostrzegawczy o pół metra. Na terenie Małopolski obowiązuje trzeci stopień zagrożenia przeciwpowodziowego. Wzbierają rzeki, które już nieraz były przyczyną powódź.

Pełne ręce roboty mają strażacy, którzy usuwają skutki ostatnich ulew. 1ak podaje portal bankier.pl wzrost poziomu wody może wystąpić dzisiaj na Małej Wiśle i Sole. Lokalnie, w zlewniach Małej Wisły, woda osiągnie stany ostrzegawczy. Na najbliższą dobę prognozowane są intensywne opady deszczu na południu kraju.

Źródło:sfora.pl

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody opolskiego ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu jakie pojawią się nad Opolszczyzną w sobotę w nocy, oraz w niedzielę. Lokalnie na metr kw. może spaść nawet 110 litrów wody.

"Przewidywana przez meteorologów wysokość opadów to od 45 do 60, lokalnie od 80 do 95 litrów, a na Płaskowyżu Głubczyckim lokalnie nawet około 110 litrów wody na metr kw." - ostrzega dyżurny CZK. W nocy z niedzieli na poniedziałek także ma padać deszcz, ale już o natężeniu umiarkowanym.

W sobotę w południe na Opolszczyźnie stany alarmowe na rzekach przekroczone były w 6 punktach pomiarowych. Odra minimalnie - o 1 cm - przekroczyła alarm w ujściu Nysy Kłodzkiej. Stany ostrzegawcze na największej rzece regionu są przekroczone jeszcze w trzech miejscach.

Alarmy przekraczają także: Osobłoga w Racławicach Śląskich (o prawie 40 cm.); Biała w Dobrej (28 cm); Mała Panew w Ozimku (35 cm); Nysa Kłodzka w Skorogoszczy (14 cm) oraz
Ścinawa w Niemodlinie (29 cm).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niestety, znów niewesoło - http://www.armator.com.pl/stan_wod

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.