Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8624 miejsce

Odra rzeką przyszłości w projekcie Polska 3.0

Zarówno w Polsce jak i na świecie rozwijają się różne rodzaje turystyki, w tym gospodarka wodna.

 / Fot. OKIPPolska i czeska Odra a niemiecka Oder to druga pod względem długości rzeka w Polsce. Ta, posiadająca 854,3 km długości droga wodna niesie ze sobą ogromny potencjał turystyczny, na który składają się walory przyrodnicze, w tym głównie malownicze krajobrazy. Niezwykłość, a zarazem ciekawość Odry można określić pod względem jej ukształtowania terenu, gdzie nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie coś dla siebie, ze względu na wyniosłości terenu, ale również miejsca całkowicie nizinne.
Obecnie funkcja turystyczna i rekreacyjna Odry jest dość mocno zarysowana. Nad jej brzegami powstały ośrodki wypoczynkowe i sportowe w tym przystanie kajakowe, wędkarskie, żeglarskie, wioślarskie czy po prostu pływackie. Elementem nieodzownym jest infrastruktura turystyczna, gdzie wzdłuż rzeki powstały hotele, mariny oraz gospody. Modną atrakcją od wielu lat są wycieczki na rowerkach wodnych, jachtach i innych pojazdach rzecznych, a także zwiedzanie pobliskich miejscowości.
Odra w dalszym ciągu zachwyca i przyciąga turystów z całej Europy, jednak aby utrzymać ten stan należy podejmować działania na rzecz turystycznego rozwoju rzeki. Innowacyjnym działaniem w kierunku rozwoju potencjału rzeki jest oddolny projekt Polska 3.0. Jednym z organizacji partnerskich jest Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorców, którego Prezesem jest Bogdan Węgrzynek, natomiast koordynatorem projektu jest Angelika Jarosławska.
Autor: Kinga Bulanda

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.