Facebook Google+ Twitter

Odrobina lepszego świata dla palestyńskich dzieci

10 dzieci z palestyńskiego Nablusu, podopiecznych Future Generation Hands Association, od 15 do 29 lipca gości w Polsce dzięki współpracy Stowarzyszenia Lepszy Świat ze Stowarzyszeniem Kultury Arabskiej "Arabia" i z Ambasadą Palestyny.

Zdjęcie z wizyty palestyńskich dzieci w Polsce. Fotografia dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Lepszy Świat. / Fot. Stowarzyszenie Lepszy ŚwiatOd poniedziałku, 20 lipca, dzieci z Palestyny goszczą w Poznaniu. Podczas ich pobytu w tym mieście, prócz zwiedzania (m.in. wycieczka na poznańską Maltę, do ZOO), będą także brały udział w warsztatach i zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy Lepszego Świata oraz Stowarzyszenia Kultury Arabskiej "Arabia". Czekają je m.in. warsztaty manualno-edukacyjne w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.

Dzieci pojadą także na wycieczki poza miasto - do leszczyńskiego Aquaparku, a kilka dni spędzą nad jeziorem w Chudobczycach. Przyjazd palestyńskich dzieci do Polski nie byłby możliwy, gdyby nie sponsorzy: Malta Ski, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Dibbler Cafe Bistro, Restauracji Ali Baba, Centrum Konferencji i Rekreacji Akwawit w Lesznie, Hip Hop International Polska oraz Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Lepszy Świat, grupa dziesięciorga dzieci z palestyńskiego Nablusu ma choć przez chwilę zobaczyć lepszy świat. Można w wojnie palestyńsko - izraelskiej opowiadać się po jednej lub drugiej stronie, ale nikt nie ma chyba wątpliwości, że w każdym konflikcie najbardziej cierpią dzieci. I gdy jest tylko szansa, aby tym dzieciom pomóc choć na chwilę sprawić, by zapomniały o wojnie, należy tą szansę wykorzystać, co właśnie robi Stowarzyszenie Lepszy Świat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.