Facebook Google+ Twitter

Odrze należy się stadion!

Wodzisław Śląski nie należy do największych polskich miast. Posiada jednak coś, co wyróżnia go na tle jemu podobnych. Tym wyróżnikiem jest drużyna w ekstraklasie piłki nożnej.

Z przeprowadzonej przeze mnie ankiety, w której udział wzięło ponad 150 internautów, wynika, że większość osób kojarzy Wodzisław Śląski właśnie z Odrą! Warto tutaj dodać, że ponad połowa ankietowanych nie kojarzy naszego miasta z niczym, a tylko 4 proc. z Tomaszem Sikorą (źródło: ankietka.pl).

Czy dla władz miasta, dla których historia Wodzisławia zatrzymała się w 2001 r. wraz z likwidacją kopalni "1 Maja", nie powinien być to wyraźny sygnał do działania i promocji?

W 150-tysięcznym powiecie wodzisławskim Odra jest najbardziej utytułowanym i najpopularniejszym zespołem sportowym. Według sondy przeprowadzonej przez kibiców, ponad połowa osób chodzących na mecze Odry to ludzie spoza Wodzisławia! Świadczy to o ogromnym potencjale tkwiącym w całym regionie.

Frekwencja na stadionie Odry w sezonie 2008/2009 wyniosła 3451 osób na mecz (źródło: portalkibica.pl). Stawia to Odrę przed drużynami z takich miast jak Łódź (ŁKS), Warszawa (Polonia) czy Bełchatów (GKS). Nie jest więc prawdą, że Odra to drużyna bez kibiców. W sezonie, o którym mowa, drużyna zajęła niewysokie, 12. miejsce. Nie trudno sobie wyobrazić, że frekwencja była by o wiele wyższa, gdyby Odra walczyła o czołowe lokaty.

Wielu pamięta występy Odry w Pucharze UEFA w 1997 r. i pękający w szwach stadion przy Bogumińskiej 8:



Niestety, w przypadku powtórzenia sukcesu, na stadion w Wodzisławiu nie ściągnęłyby tłumy.
Na mecze Ligi Europejskiej dla widzów przeznaczone są jedynie miejsca siedzące, których na stadionie jest 3500.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No i gratuluje Łukaszowi pierwszego tekstu, jak na debiut bdb +5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Generalnie nowy obiekt przydałby się Odrze, ale jego pojemność to max 10 000 miejsc. Na więcej nie ma i nie będzie moim zdaniem zapotrzebowania w Wodzisławiu. Zakładając, że poziom sportowy drużyny wzrośnie ( co nie jest jak pisze autor uzależnione od standardu stadionu ) to jest szansa, że przynajmniej w połowie obiekt będzie zapełniony, a to jest minimum potrzebne do utrzymania rentowności obiektu. Poza tym, ewentualny gospodarz stadionu ( nie wiem jaka jest sytuacja w Wodzisławiu, ale pewnie będzie to miasto) musi się zastanowić jak wykorzystać nową arenę nie tylko w celu czysto piłkarskim. Nowy stadion musi na siebie zarabiać , a z samej piłki nożnej się raczej nie utrzyma. Tak czy siak, życzę kibicom Odry powodzenia w walce o nowy obiekt!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.