Facebook Google+ Twitter

Odśnieżanie w Rudzie Śląskiej. Drugorzędne ulice, drugorzędni obywatele?

Współautorzy: Barbara Podgórska

Od środy w Rudzie Śląskiej, nieustannie atakuje zima. Niby nic dziwnego o tej porze roku. Po głównych ulicach jeździ się po japońsku - jako tako. Za to na bocznych - horror!

 / Fot. Adam K. PodgórskiWyjazd rano z parkingu, staje się problemem nie lada. Zawiezienie dziecka do przedszkola czy szkoły, nie mniejszym. Dotarcie na czas do pracy - szkoda gadać! Trudno się przebić przez grube warstwy śniegu, nie ruszanego żadnym pługiem.

Próbowałem dodzwonić się do rudzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Odebrała mila pani i powiedziała, że nie może przyjąć mojego zgłoszenia, gdyż takowe przyjmowane są wyłącznie z linii bezpłatnej. Telefonowałem pół dnia, linia była stale zajęta, czemu się specjalnie, w moim wieku, nie dziwiłem. Zatelefonowałem na inny numer telefonu stacjonarnego. Równie miły dyżurny o nazwisku B. którego prosiłem o pomoc w imieniu własnym i sąsiadów (naprawdę prosili mnie o interwencję) z ulicy, na której pług albo jakiś prywatny płużek pojawia się każdej zimy nie częściej niż
raz albo dwa razy, zgłoszenie przyjął i obiecał sprawę załatwić.  / Fot. Adam K. Podgórski

Jak można się było spodziewać, moja ufność żarliwa, podobna do tej, z jaką dzieci oczekują teraz na świętego Mikołaja, została wystawiona na ciężką próbę. Niebawem minie doba, ulica jak była nieomal nieprzejezdna, tak jest nadal.

 / Fot. Adam K. Podgórski
Nie mam ochoty dzwonić ponownie do ludzi, którzy nie wypełniają obietnic składanych w imieniu urzędu. Mam natomiast pilną potrzebę dotarcia na umówione spotkanie. Nie wiem, czy mi się uda. Obywatele z bocznych ulic, są z samej definicji, na poboczu zainteresowań służb miejskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

mieszkanka ze śląska
  • mieszkanka ze śląska
  • 04.12.2010 22:21

wydaje mi się, że ten problem nie tylko dotyczy Rudy Sląskiej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina Flinta
  • Ewelina Flinta
  • 04.12.2010 16:26

Nic dodać nie ująć, jedynie gwiazdki kliknąć, to może cieplej się zrobi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.