Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31374 miejsce

Odsprzedaż gier gorsza od kradzieży

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-05-14 09:22

Kupiłeś legalnie grę? Rozgrywka starczyła na zaledwie 10 godzin i nie masz już co począć z płytą? Może ją odsprzedaż innym graczom? Jeśli tak... to jesteś gorszy od piratów!

Gracze są wściekli / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/Amiga-Computer.jpgTak twierdzi Andrew Oliver, jeden z założycieli Blitz Game Studios. "Prawdopodobnie największym problemem związanym z grami konsolowymi jest sprzedaż używanych egzemplarzy. W pełni rozumiem graczy, którzy to robią. Gry są drogie nic dziwnego, że po kilku tygodniach dany tytuł jest już ograny na wszelkie możliwe sposoby albo po prostu nam się znudził więc sprzedajemy go by odzyskać część pieniędzy. Jednakże "nowe" pieniądze wchodzące do tego obiegu stanowią zaledwie ułamek kwot, którymi obracano w latach ubiegłych. To znacznie większe zagrożenie dla naszej branży niż piractwo."

Producenci gier starają się zarobić na każdej sprzedaży ich produktów, cóż im się dziwić. Jednak porównywanie klientów do złodziei może źle się odbić na sprzedaż. Wielu graczy, którzy nigdy nie ściągali gry z internetu, a którzy płacili za oryginały i byli lojalni wobec autorów, czują się urażeni. Trudno im się dziwić.

Producenci pomijają jednak pewien szczegół dotyczący handlu grami - skądś trzeba mieć na nie pieniądze. Czy nie lepiej, by nastolatkowie (którzy nie mają wysokich dochodów) miast ściągali gry z internetu, sprzedawali stare, nieużywane produkty (które i tak warte są już o połowę mniej) i zdobyli środki na nowy produkt?

Źródło: Gram.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A firma Rockstar Producent GTA , za darmo udostępnia Swoje gry: GTA 1 i GTA 2 :)
kwestia firmy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie - zamknąć komisy i zakazać obrotu samochodami używanymi bo to gorsze o kradzieży :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

He he a jak odsprzedam samochód to co też piractwo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic nielegalnego. Po prostu łase na kasę koncerny jęczą, że dwaj kupcy powinni kupić dwa egzemplarze zamiast jednego. Nawet gdyby dwie osoby kupiły po dziesięć sztuk każda, producent stwierdziłby, że skoro stać je na tyle sztuk, to mogą kupić dwa razy więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a co w tym złego lub nielegalnego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.