Facebook Google+ Twitter

Odśwież swoją szafę!

Szafa pęka w szwach, a Ty znowu nie masz w co się ubrać? Podążasz za najnowszymi trendami i szybko zapominasz o rzeczach z poprzednich kolekcji? Jak długo można łudzić się, że „może kiedyś jeszcze to założę"?

Szafa pęka w szwach, a Ty znowu nie masz w co się ubrać? Podążasz za najnowszymi trendami i szybko zapominasz o rzeczach z poprzednich kolekcji? Jak długo można łudzić się, że „może kiedyś jeszcze to założę“? Nadchodzi czas jesiennych i bożonarodzeniowych zakupów, warto więc wygospodarować trochę czasu na porządki w szafie. Pytanie tylko: co zrobić z nieużywanymi ubraniami?

Podobno, jeśli danego ubrania nie wkładamy przez rok, już nigdy go na siebie nie włożymy. Nie ma więc sensu dłuższe przechowywanie ciuchów na dnie szafy z nadzieją na ich reaktywację. Po co mają zajmować miejsce, skoro za każdym razem wybieramy tylko te najnowsze, leżące na wierzchu?

Decyzja o porządkach w szafie powinna być podjęta rozsądnie. Podstawową zasadą dobrze ubranej kobiety jest posiadanie mniejszej ilości, ale wartościowych ubrań. Nie zachowujmy więc rzeczy, które nie pasują do naszej sylwetki, w których po prostu wyglądamy źle. Pozbądźmy się ich bez wyrzutów sumienia i zróbmy miejsce na nowe. Tylko co zrobić z rzeczami, do których nie wrócimy, a które są za ładne i w zbyt dobrym stanie, by je bezlitośnie wyrzucić?

Jest na to kilka sprawdzonych sposobów:

1. Pozamieniaj się z przyjaciółką – ciuchy, które dawno znudziły się Tobie, na niej mogą wyglądać fenomenalnie. I odwrotnie. Przyjaciółki są najlepszymi, bo zawsze szczerymi stylistkami.

2. Poszukaj wśród najbliższych osoby, której być może przydałyby się ubrania. Młodsza siostra czy dalsza kuzynka – zawsze lepiej, kiedy Twoje
- kiedyś ulubione ubrania - pozostaną w rodzinie.

3. "Uwolnij ciucha", "Pchli targ" czy "Swap party" – nieważne jak się nazywa, ważne, że możesz oddać nieużywane przez Ciebie ubrania, a zdobyć perełki, które już innym przestały służyć. Poszukaj takiej imprezy we własnym mieście, spotkaj się z dziewczynami takimi jak Ty i wymieniaj się ciuchami – całkiem za darmo!

4. Polski Czerwony Krzyż – miejsce, gdzie przydaje się każda pomoc. W każdej chwili możesz tam zanieść swoje rzeczy i jednocześnie mieć pewność, że dla kogoś będą one znaczyły więcej, niż dla Ciebie na dnie szafy.

5. Niektóre centra handlowe organizują zbiórkę używanych rzeczy w zamian za zniżki, które możesz wykorzystać w wybranych sklepach. To niezły sposób na uwolnienie szafy ze zbędnych rzeczy i szybkie uzupełnienie prywatnej kolekcji najnowszymi trendami. Informacji o takich akcjach szukaj w internecie.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ja robie "kipisz" co roku, ale wyrzucam nie noszone przez 3 lata, pod warunkiem, że nie są w jakims naprawde dobrym gatunku. Reszta czeka. I tak - wchodzący teraz fason trapezowatych płaszczy uaktywni mój - przed wielu laty kupiony w Rzymie.
Uaktualnianie zawartosci szafy nigdy nie obejmuje rzeczy ukochanych, które moga wisieć latami; cała reszta czynności zalezy jednak ostatecznie od...portfela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie centra handlowe robią wymianę? Nigdy się z tym nie spotkałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przydatne rady, choć z tym stwierdzeniem: "jeśli danego ubrania nie wkładamy przez rok, już nigdy go na siebie nie włożymy", zupełnie się nie zgadzam. Mam parę rzeczy, które leżały parę lat w szafie (po prostu podobały mi się), teraz je odnajduję i dobrze się w nich czuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.