Facebook Google+ Twitter

Odszedł, lecz w naszej pamięci pozostanie - Jan Paweł II

Dzisiaj przypada druga rocznica śmierci wielkiego Polaka Jana Pawła II. Niech będzie to dla nas dzień refleksji, zadumy i mówienia w ciszy własnego serca, bez zbędnych słów... Po co tyle słów o Janie Pawle? Jego osoby nie wyrażą słowa.

Kraków - Magistrat. Fot. Anna Pająk.Dzisiaj jest piękny, uroczysty dzień, przede wszystkim ważny dla wszystkich, dla których Jan Paweł II był autorytetem. Myślę, że to dobry czas, aby stanąć, zatrzymać się, pomyśleć przez chwilę. Nie chciałabym pisać wziosłych myśli,Pod Kurią. Fot. Anna Pająk. ubierać zdań w piękne słowa ze zbędnym patosem. Uważam, że to bez sensu. Słowa nic nie znaczą. Liczą się czyny, liczy się konkret.

Dlatego szczególnie dzisiaj miejmy w pamięci Jego naukę, to co nam przekazał i to jakim był człowiekiem.

Pamiętajmy te wszystkie momenty: gdy nam Polakom było ciężko to On wskazywał "światło w tunelu". Bardzo ważne słowa padły dzisiaj w Watykanie z ust Kardynała Ruiniego: "Nie lękajcie się" - te słowa wyzwoliły Polskę! Czyż nie ma on racji?

Okno Papieskie. Fot. Anna PająkPamiętajmy, że nawet wtedy, kiedy Ojcieć Święty już nie mówił - mówił do nas więcej niż sami zdołaliśmy zrozumieć. Mówił do nas, czasem niezrozumiałe, trudne, a czasem niewygodne dla nas słowa, ale kierował się w swoim życiu miłością do samego Boga. Pisał o niej:
Okno Papieskie. Fot. Anna Pająk
"Miłość mi wszystko wyjaśniła,
miłość wszystko mi rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała".
( "Pieśń o Bogu ukrytym")

Dlatego dzisiaj, gdy zbyteczne są słowa, bo każdy w swoim sercu wie najlepiej co czuje, w ciszy własnego serca złóżmy Mu hołd taki, jak każdy z nas potrafi najlepiej. A wszystkich, którzy przeczytali ten artykuł zachęcam do podzielenia się własnymi refleksjami.

Zdjęcia w artykule ukazują Kraków, który pamięta o Ojcu Świętym Janie Pawle II. Dzisiaj o godz. 19 na Rynku Głównym odbędzie się uroczystość związnana z obchodami upamiętnienia drugiej rocznicy śmierci papieża.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.