Facebook Google+ Twitter

Odszkodowania dla ofiar molestowania

Jak to możliwe, że nikt nie wiedział o pedofilii w kościele katolickim w Niemczech, Holandii i Austrii? Czy można zrekompensować wieloletnie cierpienie?

9 marca 2010 19:34
agencja AFP

Niemiecka Minister Sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger wezwała instytucje Kościoła Katolickiego do uiszczenia dobrowolnego odszkodowania na rzecz ofiar seksualnego molestowania. Skrytykowała również propozycję zaplanowanej przez Ministerstwo ds. rodziny debaty przy okrągłym stole dotyczącej seksualnego wykorzystywania dzieci. Tymczasem zgłasza się coraz więcej ofiar molestowania również w Austrii i w Holandii.

W wywiadzie dla gazety "Süddeutsche Zeitung" minister sprawiedliwości powiedziała, że potrzebny jest wyraźny sygnał jak choćby zapewnienie o dobrowolnym wypłaceniu zadośćuczynieniu nawet w przypadkach, które z prawnego punktu widzenia uważane są za przedawnione. Spontaniczne świadczenia byłyby "namiastką sprawiedliwości w przypadku, gdy bolesnej niesprawiedliwości nie można materialnie zrekompensować". Z kolei sekretarz generalna SPD Andrea Nahles w wywiadzie dla tego samego dziennika powiedziała, że nawet symboliczne odszkodowania byłoby wymownym gestem wobec ofiar nadużyć.

Dwie panie minister (CDU) ds. rodziny Kristina Schröder i oświaty Annette Schavan wyszły z propozycją debaty przy okrągłym stole, której celem byłoby przeciwdziałanie wykorzystywaniu dzieci. Jednak Leutheusser-Schnarrenberger odnosi się sceptycznie do tych rozmów. W wywiadzie dla gazety "Passauer Neue Presse" minister sprawiedliwości powiedziała, że analiza konkretnych przypadków molestowania w Kościele Katolickim może doprowadzić do rozwiązania problemu pedofilii, ale nie będzie zadośćuczynieniem dla jej ofiar.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za kamentarze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.03.2010 19:15

Nareszcie sprawy nabierają rozgłosu i prawda ujrzy światło dzienne. Jak Ci ludzie mają czelność zabierać głos w sprawach aborcji i narzucać ludziom swoje decyzje, skoro sami w swoich kręgach mają niezłe "halo"....

Komentarz został ukrytyrozwiń

O pewnych sprawach się głośno nie mówi. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.