Facebook Google+ Twitter

Odszkodowanie dla Polańskiego za szwajcarskie zdjęcia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-15 19:04

Francuski dziennik „Le Parisien" musi zapłacić Romanowi Polańskiemu i jego żonie 3 tysiące euro. Sąd skazał gazetę za opublikowanie w grudniu zdjęć przedstawiających żonę reżysera i ich syna w domu w Szwajcarii.

Sąd uznał, że popularny francuski dziennik „Le Parisien" naruszył prywatność rodziny Romana Polańskiego i nie uszanował ich "prawa do dysponowania własnym wizerunkiem".

Zdaniem sędziego, treść artykułu, który ukazał się w „Le Parisien" 5 grudnia zeszłego roku, nie była wystarczającym uzasadnieniem zamieszczenia przy nim zdjęć rodziny Polańskiego. Na zdjęciach tych można było na przykład zobaczyć Emmanuelle Seigner, żonę reżysera, gdy przebywała wewnątrz domu w Gstaad, oraz ich 11-letniego syna w ogrodzie tego samego domu.

Sąd w znacznym stopniu zaniżył jednak kwotę odszkodowania w porównaniu ze złożonym przez Polańskiego pozwem. Reżyser domagał się 40 tysięcy euro, a otrzyma mniej niż jedną dziesiątą tej sumy.

W najbliższy wtorek sąd wyda decyzję w sprawie podobnych pozwów złożonych przez Romana Polańskiego przeciwko trzem innym czasopismom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobrze, ze Agata zdjęć w grudniu nie robiła:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.