Facebook Google+ Twitter

Odszkodowanie za spóźniony lot

Jeśli twój samolot spóźnił się o co najmniej trzy godziny możesz zażądać od przewoźnika rekompensaty tak, jakby twój lot się wcale nie odbył.

Jeśli twój samolot spóźnił się o co najmniej trzy godziny możesz zażądać od przewoźnika rekompensaty tak jakby twój lot się wcale nie odbył. / Fot. Fot. Mariusz MichalakWczoraj Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł w sprawach przewoźników Condor Flugdienst i Air France. W tych przypadkach loty odbyły się ze znacznym, bo ponad 20-godzinnym opóźnieniem.

Zastanawiano się czy pasażerowie aż tak opóźnionych lotów mają takie same prawa do zryczałtowanego odszkodowania jak osoby, których rejsy w ogóle zostały odwołane. Sędziowie ETS uznali, że nie można odmiennie traktować niedoszłych pasażerów lotów odwołanych, a inaczej pasażerów lotów opóźnionych, którzy przybywają do miejsca docelowego później o co najmniej trzy godziny od planowanego terminu. Pasażerowie odwołanych lotów mogą ubiegać się o kwotę od 250 do nawet 600 euro, a wysokość odszkodowania uzależniona jest od długości trasy.

Na odszkodowanie nie mamy szans, gdy przewoźnik udowodni, że opóźnienie spowodowały nadzwyczajne okoliczności, na które nie miał wpływu.

Źródło rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.