Facebook Google+ Twitter

Odszukaj Werkę i poznaj kawałek historii!

W sobotę 8 sierpnia rozpocznie się rodzinna gra miejska "Łączniczka", która polega na odnalezieniu 16-letniej Werki.

Plakat / Fot. OrganizatorWerka w czasie wybuchu Powstania miała 16 lat. 31 lipca wyszła z domu w letniej sukience i cienkim żakiecie. Następnego dnia została sanitariuszką pułku "Baszta". Na podstawie jej przeżyć stworzono fabułę gry.

Między 9.30 a 10.30 na Starym Mokotowie rozpoczną się poszukiwania Werki, sanitariuszki i łączniczki z 1944 roku. Ostatnio widziana była w okolicy Szpitala Sióstr Elżbietanek. Zadaniem uczestników będzie poznać jej historię i w ciągu 3 godzin dotrzeć na Stare Miasto. Dzięki wskazówkom otrzymywanym podczas gry można będzie przenieść się w czasy sprzed 65 lat i zobaczyć je oczami Werki. Spojrzeć na ludzi walczących w Powstaniu oraz znane miejsca w Warszawie z zupełnie innej perspektywy. Uczestnicy podążać będą śladami dziewczyny.

Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie organizatora. Aby wejść do gry należy zebrać zespół składający się 2-5 osób (w tym jedna osoba w przedziale wiekowym 10-17 lat, która będzie kapitanem drużyny oraz jedna osoba pełnoletnia), wypełnić formularz zgłoszeniowy i 8 sierpnia stawić się na miejscu zbiórki, które będzie podane w mailu.

Gra jest połączeniem podchodów, happeningu i RPG. Autorką scenariusza jest Ola Rzążewska ze Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów "Koncentrat".

Szczegóły i zapisy na stronie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No wśród szkła i aluminium fajna sceneria

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.