Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21575 miejsce

Odtwórczyni Wandy Gruz w "Idzie" Pawlikowskiego Agata Kulesza powalczy o Oscara

Agata Kulesza, która w "Idzie" Pawła Pawlikowskiego wcieliła się w postać Wandy Gruz ma szansę na najważniejszą filmową nagrodę świata.

 / Fot. youtube/print screenDecyzją Komisji Oscarowej, powołanej przez minister kultury Małgorzatę Omilanowską, "Ida" jest kandydatem Polski do nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii obraz nieanglojęzyczny.


Zobacz: Ida powalczy o Oscara między innymi z Lewiatanem Zwiagincewa

Również Agata Kulesza, która w "Idzie" Pawlikowskiego gra Wandę Gruz została zgłoszona do walki o Oscara w kategorii: najlepsza drugoplanowa rola kobieca. Jej nominacja, to efekt tego, że "Ida" jest w dystrybucji amerykańskiej. Nie przeszkadza tu zatem fakt, że produkcja jest nieanglojęzyczna. Jej potencjalne konkurentki to m.in. Patricia Arquette za "Boyhood" i Julianne Moore za "Mapy gwiazd".

Obecnie w USA trwa kampania promocyjna polskiej produkcji. Jej elementami są specjalne, połączone z lunchami i kolacjami pokazy "Idy". Jak podkreśla Ewa Puszczyńska, producentka filmu, "Ida" zbiera rewelacyjne recenzje: "Duże zainteresowanie "Idą" wykazuje Barbra Streisand, a bardzo pochlebną recenzję przesłała aktorka Debra Winger" - czytamy na wp.pl.

Również znany krytyk filmowy Peter Bradshaw zachwyca się polską produkcją: "To prawdziwa perełka, film delikatny i niełatwy, zabawny i smutny, wspaniale fotografowany na czarno-białej taśmie. Dramat, który szczerze mówi o problemach polskiego katolicyzmu, antysemityzmu, Kościoła i państwa" - podaje Rzeczpospolita.

W Stanach Zjednoczonych "Ida" zarobiła już 4 mln dolarów. We Francji zobaczyło ją pół miliona widzów, a we Włoszech ponad 100 tysięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.