Facebook Google+ Twitter

Odważne marzenia Polaków - wyniki sondy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-29 12:25

Polacy coraz odważniej podchodzą do realizacji własnych zainteresowań i oryginalnych form spędzania wolnego czasu, jak wynika z danych i sondy zrealizowanej przez serwisu PrezentMarzeń.com

Miłośników sportów ekstremalnych w Polsce przybywa z roku na rok. Serwis PrezentMarzeń.com zrealizował sondę na próbie ponad 1000 respondentów, aby zbadać potencjał rozwoju branży sportów ekstremalnych i aktywności fizycznej Polaków.

Wyniki pokazały, że 84% Polaków uprawia w ogóle sport, z tego 36% regularnie. Coraz więcej osób również deklaruje chęć spróbowania sportów ekstremalnych. Swoje marzenia w formie niestandardowych przeżyć takich jak na przykład skok ze spadochronem, jazdę Ferrari czy lot szybowcem realizują zazwyczaj osoby młode, 39% stanowią osoby w wieku 25 – 34 lat, a 26 % w wieku 35 - 44. Na trzeciej pozycji – 20 % klasyfikują się osoby pomiędzy 18 a 24 rokiem życia.

Jak wynika z badań tej grupy, są to ludzie niezwykle chłonni na przyrost adrenaliny i uwielbiają mocne wrażenia. Moda na sporty ekstremalne, która przyszła do Polski z Zachodu generuje coraz większe zyski dla profesjonalnych firm, specjalizujących się w realizacji oryginalnych przeżyć. Wartość tego rynku w 2013 roku w Polsce została oszacowana na 15 mln złotych, a w 2014 już na 30 mln i dalej dynamicznie rośnie.

W minionym roku największym zainteresowaniem cieszyły się marzenia dostarczające mocnych emocji z kategorii - sporty ekstremalne 30% wszystkich realizacji, sportowe 25 % oraz kreatywne. Wśród miłośników ekstremalnych doznań jak wskazują dane serwisu dominują 3 kategorie aktywności generujących mocne wrażenia: za kierownicą (32 %), w powietrzu (24%) oraz w wodzie (18%).

Uprawianie sportów ekstremalnych wiąże się z doznawaniem wielkich emocji i pokonywaniem ograniczeń psychicznych. Mocny zastrzyk energii i doznania nowych i zostających na długo w pamięci wrażeń, skłania do spróbowanie sportów ekstremalnych w Polsce coraz więcej osób. Możliwość podarowania sobie lub bliskiej osobie niezapomnianych przeżyć sprawia, iż chcemy i korzystamy z usług firm, które mogą nam takie emocje zagwarantować. Chęć doświadczenia czegoś niezwykłego i towarzysząca temu adrenalina sprawiają, że np. skok na bungee, lot paralotnią czy off road rajdowy jest dla wielu ludzi nie lada przeżyciem, a często również spełnieniem marzeń.
(Anna Buczyńska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.