Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13907 miejsce

Odważnie napisana powieść obyczajowa Wioletty Milewskiej

„Znaki życia” to odważnie napisana dwuczęściowa powieść obyczajowa. Niespodziewane zwroty akcji wplecione w krajobraz wiejski sprawiają, że trudno oderwać się od lektury książki.

 / Fot. Wioletta MilewskaWielu osobom wydaje się, że wiejskie życie toczy się spokojnym, momentami nudnawym rytmem. Piękno przyrody zawsze przecież koi zmysły, zachęcając do głębszych refleksji. W rzeczywistości okazuje się, że prawda jest inna. Wioletta Milewska, autorka powieści „Znaki życia” obala stereotypy, dowodząc jak barwne i nieprzewidywalne potrafi być wiejskie życie.

Powieść obyczajowa to najważniejsza odmiana powieści realistycznej, która zyskuje rzesze zwolenników. Książka Wioletty Milewskiej przekona nas o wartości gatunku, ponieważ „Znaki życia” to odważnie napisana powieść bez tematów tabu, która zadowoli wszystkich miłośników silnych wrażeń. Zaskakujące zwroty akcji, dreszcze emocji, a nawet wątki mistyczne sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem.

Fabuła pozwoli nam poznać trzy niezwykłe bohaterki: Malwinę, Sylwię i Wiktorię. Początkowo odniesiemy wrażenie, że kobiety nic nie łączy, ale wnikając w fabułę zrozumiemy, że prócz poczucia samotności w związku, jest jeszcze jeden niuans, który splata ich losy.

Malwina od lat zmaga się z uzależnieniem. Ciężar nałogu potęguje poczucie izolacji, a bezustanna walka o przetrwanie związku, zmusza do podjęcia ostatecznej decyzji, która może odmienić jej przyszłość. Sylwia boryka się z niepokojącymi objawami bólowymi, których od dłuższego czasu nie są w stanie stłumić nawet leki. Porady zasięgnięte u lekarza mogłyby pozwolić na rozwiązanie problemu, niestety służba zdrowia zawodzi. Na domiar złego jej mąż, od momentu wyjazdu za granicę przestał się do niej odzywać. Wiktoria ma na głowie nadmiar obowiązków i mężczyznę, który jej nie wspiera. Na dłuższą metę coraz trudniej jej znosić, że ukochany partner stawia ponad ich związek inne sprawy.

Ostatecznie nadejdzie dzień, który odmieni życie każdej z nich. Nagle okaże się, że nic nie musi już być takie samo, ale czy zmiany wyjdą im na dobre? Malwina odkryje w sobie wyjątkowe zdolności, które wzmacniają się w najbardziej tragicznym momencie jej życia. Z czasem ta niezwykła moc okaże się także pomocna dla Wiktorii i Sylwii.
Gdy spokój malowniczej wsi zakłóci przestępca, dzięki swym zdolnością Malwina wskaże Wiktorii i Sylwii jak szukać wskazówek i znaleźć złodzieja.

„Znaki życia” to trzymająca w napięciu do ostatniej strony powieść o relacjach damsko-męskich i nie tylko.
Książkę poleca Wydawnictwo Psychoskok http://www.psychoskok.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Poczułam się zachęcona do przeczytania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.