Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3153 miejsce

Odwiedź wirtualnie Muzeum Narodowe w Warszawie. Zobaczysz między innymi dzieła Canaletta

Muzeum Narodowe w Warszawie można teraz odwiedzić wirtualnie. Dzięki platformie Google Cultural Institute zobaczymy tysiąc dzieł sztuki i zabytków historii.

 / Fot. Google Cultural InstituteWizyta w warszawskim Muzeum Narodowym nie jest już konieczna, żeby zobaczyć jego zbiory, a przynajmniej ich część. Placówka udostępniła blisko tysiąc swoich obiektów na platformie Google Cultural Institute.

- W tej chwili wizyta w muzeum czy na wystawie zaczyna się w sieci. Taki etap nastąpił i trzeba z możliwości, które Google Cultural Institute oferuje, korzystać - powiedział w rozmowie z dziennikarką Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) Mateusz Labuda, zastępca dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie. Placówka udostępniła na platformie Google Cultural Institute blisko tysiąc obiektów ze swoich zbiorów; niektóre z nich można obejrzeć tylko w internecie.

- Współpracę z Google Cultural Institute traktujemy jako wspaniałą okazję i wielkie wyróżnienie. Jako jedna z dwóch instytucji w Polsce oferujemy obecnie wirtualny spacer po części muzeum, pokazy dotyczące kolekcji, pokazy dotyczące poszczególnych dzieł - dodał Labuda. Jego zdaniem udostępnienie zbiorów służy nie tylko upowszechnianiu wiedzy o sztuce, lecz także budowaniu frekwencji w muzeach. - Sztuka przeżywa ogromny renesans. Wszędzie na świecie frekwencja w muzeach rośnie. W naszym muzeum wzrosła trzykrotnie w ciągu ostatnich czterech lat - podkreślił Labuda w rozmowie z AIP.

Podczas wirtualnej wizyty w muzeum internauci mogą zobaczyć panoramę Warszawy pędzla Canaletta w rozdzielczości ponad jednego gigapiksela uznawaną za wybitny przykład pejzażu miejskiego stolicy z czasów oświecenia. Specjalnie na potrzeby platformy przygotowano również trzy wystawy: prezentującą eksponaty z Galerii Faras im. Profesora Kazimierza Michałowskiego, pokazującą historię kształtowanie się grafiki użytkowej w Polsce i Europie Środkowej do czasów II wojny światowej oraz ekspozycję z korespondującymi ze sobą parami obiektów wybranych ze zbiorów Ośrodka Wzornictwa Nowoczesnego MNW.

Magdalena Nałęcz (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.