Facebook Google+ Twitter

Odwiedziliśmy Wrocław

Hotelowy pokoik. Duże, drewniane krzesła, stary stół z szufladami i lustrem, a obok żarząca się słaba lampka. Redakcja Wiadomości24.pl zawitała do Wrocławia. Miasta ze specyficznym klimatem.

Kiedy wyszliśmy z pociągu na Dworcu Głównym, łezka zakręciła mi się w oku. Od dziecka mieszkałem w Wałbrzychu, niedaleko stąd. Bardzo często przyjeżdżałem jednak do Wrocławia, gdzie zaczęła się moja przygoda z dziennikarstwem. Dobrze było po kilku długich miesiącach nieobecności znowu zobaczyć to miasto.

fot. Agata Ślusarczyk Na sentymenty nie było jednak czasu. Już w chwilę potem słuchaliśmy bowiem wykładu na temat językowego warsztatu dziennikarza. O szczegółach opowie Wam Agata. Jedno jest pewne: trzeba się stale szkolić, zdobywać doświadczenie i poszerzać horyzonty. Wykłady przypomniały nam o ważnych zasadach, których każdy powinien się trzymać: krótkie, pojedyncze zdania w tekstach, jak najmniej przymiotników, bezokoliczników i imiesłowów, unikanie 'waty" słownej i "okrągłych" zdań.
Jednym z punktów szkoleń był wywiad z prof. Janem Miodkiem. Słuchaliśmy z zapartym tchem. Profesor mówi o języku z tak wielką ekspresją, pasją i zaangażowaniem, że nawet – wydawałoby się – nudne zagadnienie, staje się fascynujące.
Jan Miodek rozwiał też sporo naszych wątpliwości. Już wiemy, że apostrofy pisze się tylko wówczas, gdy w wymowie pomijamy jakąś literę, że każde nazwisko w Polsce się odmienia - nawet Ziobro (– Każdy ma prawo do swojego nazwiska, ale tylko w mianowniku liczby pojedynczej – tłumaczył Profesor). Wiemy, że wyrażenie "mam swojego bloga" jest niepoprawne i powinno brzmieć "mam swój blog" oraz że "postscriptum" pod listem zapisujemy dużymi literami i kropką (tzn. "PS.").

fot. Agata ŚlusarczykPisząc te słowa, co kilka chwil nerwowo zerkam na zegarek. Jest godzina 19.31, a o 20.15 mamy spotkać się z częścią naszej społeczności na wrocławskim Rynku. Mamy tremę, przyznajemy się. Liczymy jednak, że będziemy mogli choć trochę lepiej Was dziś poznać, pogadać i wpaść razem z Wami na tysiąc genialnych pomysłów :)

Tym, którzy się nie pojawią, obiecujemy oczywiście relację i fotki. A teraz wybaczcie, idę prasować koszulę :) Zostawiam Wam też kilka świeżutkich zdjęć z Wrocławia – zrobiliśmy je przed kilkunastoma minutami.

fot. Agata ŚlusarczykPS. Poooolskaaa, biało-czeeerwooooni, Poooolskaaaa, biało-czeeerwoooni! Widzieliśmy, kibicowaliśmy i... nie mogliśmy uwierzyć :) Oby tak dalej!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.