Facebook Google+ Twitter

Odwiedziny w galerii Andrzeja Mleczki

Chyba każdy widział choć jeden jego rysunek satyryczny. Ale czy każdy miał już przyjemność odwiedzić galerię autorską artysty?

Wejście do galerii / Fot. Łukasz MicKrakowska galeria autorska Andrzeja Mleczki, przy ul. św. Jana 14 to nie tylko dobre miejsce na poprawienie humoru. To również idealne miejsce, jeżeli poszukujemy prezentu dla bliskiej osoby. W galerii możemy nabyć reprodukcje, kalendarze, koszulki i różne gadżety z
rysunkami satyrycznymi o różnej tematyce, m. in. podsumowujące zjawiska zachodzące w naszym codziennym życiu, mentalności i obyczajowości. Przy odrobinie szczęścia możemy tu spotkać samego artystę.

Andrzej Mleczko, rysownik, studiował na wydziale architektury Politechniki Krakowskiej. Debiutował w 1971 roku na łamach pisma "Student". Laureat nagrody Brązowej Szpilki '74. Artystę mogliśmy również obejrzeć na szklanym ekranie w filmach Olafa Lubaszenki: "E=mc2" oraz "Chłopaki nie płaczą", w których zagrał epizody.

W swoim dorobku ma kilkadziesiąt książek i albumów poświęconych jego twórczości. Od 1975 roku współpracuje z tygodnikiem "Polityka", w którym ma stałą rubrykę. Swoją galerię autorską w Krakowie założył w 1982 roku, kolejna galeria powstała w 2002 roku, przy ul. Marszałkowskiej 140 w Warszawie.

Galeria autorska Andrzeja Mleczki / Fot. Łukasz MicGaleria autorska Andrzeja Mleczki / Fot. Łukasz MicPrzed wejściem rysunek tygodnia / Fot. Łukasz Mic


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jak się zaplątam na Kazimierzu to zajrzę :) Czekam, a może się pojawi wystawa rysunków satyrycznych i karykatur Edwarda Lutczyna.
No Rafale obowiązkowo :)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

kolejne miejsce do odwiedzenia w Krakowie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.09.2009 16:13

A.Mleczko z pewnością postać ogólnie w świecie satyry znana od lat, ale w Krakowie też, mamy innego rysownika, przedstawiciela młodszego pokolenia Andrzeja Lichotę:)Jego rysunki pod tytułem "Rysunki przyczynowo –skutkowe”,ukazały się w ramach serii Uśmiechnij się: )W. Lengren r + Andrzej Lichota + Szymon Kobyliński, która "ma być odtrutką na panującą rzeczywistość" jak pisze na swojej stronie wydawca: Wydawnictwo BOSZ.

Galerie autorską "TeD Cafe" Andrzej Lichota ma na krakowskim Kazimierzu, na Placu Nowym 7,
serwują tam poza "sztuka uśmiechu" też niezłą kawę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Beato. Polecam :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już dodałam ten artykuł do ulubionym, koniecznie muszę do tej galerii 'zaglądnąć' :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.