Facebook Google+ Twitter

"Odwołać ministra" - żądała opozycja i minister odwołany

Zamieszanie wywołane w polskim rządzie w związku z memorandum w sprawie nowej nitki gazu z Rosji, przez nasze terytorium, nie ma końca. Najpierw społeczeństwo dowiedziało się, że o memorandum nic nie wie minister skarbu, potem że i premier.

 / Fot. Wikipedia, Autor:Rydel86Minister Skarbu Mikołaj Budzanowski, któremu podlega m.in. "działka" gospodarki energetycznej, był mocno zakłopotany po nagłośnieniu sprawy memorandum z Rosją. Premier Donald Tusk uczciwie przyznał na konferencji prasowej, wzruszeniem ramion i krótkimi słowami: "Nic o tym nie wiem". Opozycyjna partia PiS wszczęła wrzawę, że prezydent Rosji Putin, rozgrywa rząd polski i państwo, metodą gazową, co oczywiście budzi niepokój i dowodzi jak wielki panuje w rządzie bałagan informacyjny. Również pozostałe partie opozycji wzburzyły się na wieść, że premier Tusk nic nie wie o przygotowaniach Rosji do budowy kolejnej nitki Jamału II, przez terytorium Polski.

W ramach uprawnień opozycji, podjęto stosowne działania na forum komisji sejmowej, w kierunku wyjaśnienia powstałych w ramach rządu, zaniedbań informacyjnych i komunikacji wewnętrznej. Wobec rażących zaniedbań w pracy, padły wnioski o wotum nieufności – jak się mówi - niekompetentnego Ministra Skarbu, Budzanowskiego. Na czwartkowym posiedzeniu Komisji Skarbu Państwa minister odpowiadał na pytania. Poza wszystkim, okazało się, że nie ma zgody na odwołanie Ministra Skarbu, Mikołaja Budzanowskiego. Bo pracuje ofiarnie i nienagannie.

Stało się tak, gdyż Komisja Skarbu Państwa nie poparła sejmowego wniosku Klubu Prawa i Sprawiedliwości, który domaga się odwołania ministra, z powodu "zamieszania w sprawie memorandum na budowę Jamał II oraz sytuacji w PLL LOT".

Memorandum EuRoPol Gazu i Gazpromu

We wniosku napisano: "szef resortu skarbu kompletnie nie radzi sobie z pełnieniem tak odpowiedzialnej funkcji", o czym pisze portal Stefczyk.info. Podkreślmy - wniosek ma związek, m.in. z niedawną informacją o podpisaniu między EuRoPol Gazem a Gazpromem memorandum, w sprawie budowy przez Rosjan drugiej nitki gazociągu Jamał-Europa.

Minister Mikołaj Budzanowski, po pomyślnym dla siebie głosowaniu na forum komisji, powiedział dziennikarzom, że jego wyjaśnienia przekonały posłów. Jak zaznaczył, precyzyjnie i dokładnie wyjaśnił posłom z komisji, swoje działania z ostatnich 18 miesięcy w ramach rządu, omówił też sprawę negocjacji związanych z rosyjskim kontraktem gazowym, jak również kwestię związaną z memorandum. Posłowie, korzystając z szerokich możliwości pytań i bogatej palety o różnym zabarwieniu krytyki, dali ministrowi niezły wycisk. Minister wyszedł z komisji z samopoczuciem robaka, którego przejechał walec drogowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kwiat intelektualny serwisu !!!

Na próżno pisać o geopolityce gospodarczej państw świata, gdy w głowach tylko jedno.

Przepraszam, NIC.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju - trzeba pisać o sobie "my opozycja" - wtedy powinno podziałać... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skończyć z zimą! Żądała opozycja.
I zima się skończyła... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.