Facebook Google+ Twitter

Odwołać prezydent stolicy, wzmocnić siły i przyjąć wielki program

"Jak słyszę, że celowo wymyśliłem datę szczytu klimatycznego to nie wiem nad czym bardziej załamać ręce, nad niekompetencją czy poziomem chorobliwych obsesji" - mówił Tusk na konferencji prasowej. A PiS ma... i buduje Polsce wielki program.

 / Fot. Wikimedia CommonsSmutno, pusto i tak jakby nieswojo człowiekowi, bez prezesa Kaczyńskiego w mediach. Przyzwyczaił nas przez dłuższy czas do obecności po kilka razy dziennie w pozycji stojącej i aktywnej przed mikrofonami TV i radia. Przyzwyczaił do szybkich, emocjonalnych, ostrych komentarzy na wszystkie tematy dnia, a nawet dnia jutrzejszego, gdy już PiS będzie miał władzę. Niemal zamilkł, gdy najął dwóch trenerów mowy, gestów i sposobów pozowania na scenie politycznej gry. Teraz czasem bywa przed kamerami, ale tylko tak gaworzy, by komuś zbytnio nie naharatać, przed publicznością Polski i świata.

Ostatnio jednak prezes PiS co nieco ożył. Ożywił się publicznie, bo rosną mu słupki ślicznie. Z jednej strony ma powód do dumy, a z drugiej – zawód, wszak wie, że musi trzymać cumy. Chcąc nie chcąc – sprawa kłóci się z rozumem. Są, bowiem takie sprawy, w których trudno siedzieć cicho. Powiem – myśli polityk - a, co mi tam. Mogą mi naskoczyć.

Powiem im prosto w oczy. Wywalił, więc wprost premierowi i tym od współrządzenia. Nie wymieniając nazwiska, ani imienia – powiedział. A niech się wezmą w garść – nie będę dłużej cicho siedział. Pomysł szczytu klimatycznego ONZ w Warszawie w Święto Niepodległości 11 listopada to prowokacja. - Racja, czy nie racja?

Jak demokracja to demokracja. Szczyt klimatyczny ONZ w Warszawie, w Święto Niepodległości 11 listopada - to jawna prowokacja. "Trzeba mieć chorą wyobraźnię, żeby wymyślać takie scenariusze" – prezes rzecze. Tusk powinien ponieść za to karę. Na to liczymy od dawna. Ma już zresztą na koncie innych przekrętów parę. Zliczymy to razem, dodamy i zapamiętamy. A swoje Święto Niepodległości 11 listopada i tak zrobimy.

Premier Tusk też nie wytrzymał. Dziennikarzom powiedział (faktycznie przypomniał) spokojnie, że "o dacie szczytu klimatycznego, ONZ postanowiła pięć lat temu - w 2008 roku". Podkreślił jednak wyraźnie, że minister spraw wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz sprawuje swoją funkcję zaledwie pół roku.

Zobacz zdjęcie - Donald Tusk (Fot. KRZYSZTOF BURSKI / Newspix) - [/a]http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/434608,donald-tusk-kaczynski-ma-chora-wyobraznie.html;dziennik.pl[/a].

- Jak słyszę, że celowo wymyśliłem z ministrem spraw wewnętrznych Sienkiewiczem, datę szczytu klimatycznego, to nie wiem nad czym bardziej załamać ręce - nad niekompetencją, czy poziomem chorobliwych obsesji - powiedział premier na konferencji prasowej, podaje dziennik.pl.

Szef rządu Donald Tusk obiecał przy tym, że rząd zrobi wszystko, żeby zarówno obchody Święta Niepodległości, jak i szczyt klimatyczny ONZ 11 listopada, odbyły się w tym roku, w spokoju. Dodał, że tak samo powinien postąpić prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Zdaniem premiera, to właśnie Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za to, że ludzie robią w Polsce z polityki, grę agresji i nienawiści, i jeśli nie ma żadnego pomysłu jak uspokoić emocje 11 listopada - to niech milczy, a nie opowiada o spisku Tuska, Sienkiewicza i ONZ - stwierdził Donald Tusk, na konferencji prasowej w Łowiczu, po spotkaniu z grupą przedstawicieli 14 stref ekonomicznych.

Na takie "hasło" szefa rządu – prezes PiS ma swój "odzew". "Odwołanie w referendum prezydent Warszawy i wygrana w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu." To wcale nie przelewki. To główne cele działania PiS w jesienny czas polityczny. We wrześniu Piotr Duda wystawi Warszawę na wielką próbę z blokadą związkową włącznie. I tak się dziwnie składa, że również we wrześniu partię Jarosława Kaczyńskiego czekają wybory zastępców prezesa (bodaj kilkunastu), a nieco później będzie "porządkowanie struktur okręgowych" partii.

Zobacz zdjęcie - prezes PiS Jarosław Kaczyński (foto: Radek Pietruszka /PA) - interia.pl.

W burzliwą jesień polityczną, Prawo i Sprawiedliwość będzie też podejmowało pierwsze ważne decyzje, gdy idzie o kształt personalny list kandydatów partii na europosłów, w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Najwyższe władze PiS muszą dobrze rozważyć i zastanowić się nad tym m.in., jakie nazwiska mogą zastąpić na czołowych miejscach listy kandydatów na europosłów, którzy odeszli lub zostali wyrzuceni z PiS i utworzyli Solidarną Polskę, Zbigniewa Ziobro.

W końcu bieżącego roku, lub na początku przyszłego, ma być zorganizowana kolejna tura kongresu PiS. Partia Kaczyńskiego przedstawi wówczas szczegółowy, bardzo długi, wszechstronny i wyczerpujący w treści, program pracy na kolejną kadencję. Ma to być nieoficjalnie "Wielki program nowej Rzeczypospolitej". Czy IV RP? Nie wiadomo.

Na nadchodzącą jesień, ambitna PiS chce podtrzymać dotychczasową dobrą passę z wygranych wyborów, najpierw w Rybniku, potem w Elblągu. Prezes zarządził pełną mobilizację sił swoich polityków. Będzie – wzorem Elbląga - zbiorowy najazd głównego aktywu, w tym kierownictwa partii, na Podkarpacie.

Tam 8 września nastąpią, jak w Rybniku, wybory uzupełniające do Senatu. W końcu sierpnia Podkarpacie odwiedzi cały klub parlamentarny PiS, i ponownie w regionie tym pojawi się prezes Jarosław Kaczyński. Wszystkimi siłami będą wspierać kandydaturę byłego senatora Zdzisława Pupy.

PiS musi zwyciężyć na Podkarpaciu. Bo to matecznik partii Jarosława. W tym główny cel: zwyciężać tam, gdzie nasze największe siły, gdzie naród nam miły. "Nie zadowoli nas skromne zwycięstwo" – mówi słusznie prezes PiS. Trzeba podtrzymać hasło, które samo się wprasza: Najpierw Rybnik, potem Elbląg, teraz Podkarpacie a w końcu cała Polska nasza.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Najprawdopodobniej PiS wejdzie w koalicję z SLD i razem rozpoczną budowę IVRP czyli pewną odmianę socjalizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sezon ogórkowy trwa... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Magda Wieczorek
".Mam wrażenie, że próbuje pan kreować się na niepodważalny autorytet w wielu kwestiach."

Trudno o bardziel "kobiecą" odpowiedź...:)
Pozdrawiam.
Arek

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Arkadiusz Gębka- nie uważa pan, że to czy się wypisuje czy wpisuje to moja sprawa? Niech pan odnosi się do wypowiedzi nie do osoby.Mam wrażenie, że próbuje pan kreować się na niepodważalny autorytet w wielu kwestiach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ roman koźmiński
"nie jest to koalicja moich marzeń ,ale żeby rządzić sprawnie, trzeba mieć większość w radzie miasta - dlatego trzeba było wejść w układ z SLD. Muszę to przełknąć ,choć robię to z dużym wysiłkiem. Takie są na razie polskie realia."

:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, tak krawiec kraje jak materii staje... :)
Odniosłem się do cytatu z tego co Pani napisała.
Ośmielę się jeszcze raz Panią przytoczyć z zapytaniem, co Poetka miała na myśli: "PiS ma program działania i plan jego realizacji. Na ile jest on możliwy do realizowania trudno ocenić, gdyż nie znamy tak naprawdę prawdziwego stanu naszej gospodarki, finansów itd."
Stać mnie na dopytanie, Czy Pani się do PiS-u wpisuje, czy wyPiSuje? ...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Arkadiusz Gębka- nie stać pana na inteligentniejszy komentarz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ roman koźmiński

A co Pan sądzi o koalicji PiS - SLD w Elblągu?... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Magda Wieczorek
"PiS ma program działania i plan jego realizacji. Na ile jest on możliwy do realizowania trudno ocenić, gdyż nie znamy tak naprawdę prawdziwego stanu naszej gospodarki, finansów itd."

Pani jest za, a w razie czego przeciw?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy Konopko, pisząc o mściwości i "znaniu się na polityce" dowodzi Pan, że brakuje Pana wszędzie (w tzw. strukturach władzy)... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.