Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23714 miejsce

Odwołana Anna Streżyńska: Boni przekazał mi decyzję premiera, nie argumentował

Michał Boni poinformował 23 grudnia prezes UKE, Annę Streżyńską, że nie będzie dłużej pełniła swojej funkcji. - Minister Boni tylko przekazał mi decyzję premiera, więc nie argumentował jej, spodziewam się, że taka argumentacja będzie podana parlamentowi, który ma mnie odwołać w końcu stycznia - powiedziała nam szefowa UKE.

Sonda

Czy Tusk zrobił dobrze odwołując Annę Streżyńską?

 / Fot. uke.gov.pl- Cieszę się, że wreszcie otrzymałam informację, co do moich dalszych losów, dla rynku ostatni czas był trudny, ponieważ nie było tej pewności co do regulatora - stwierdziła Anna Streżyńska w rozmowie z nami. Rzeczywiście jej kadencja na stanowisku prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej upłynęła w maju. Od tamtej pory nie było wiadomo czy dotychczasowa szefowa będzie kontynuować swą pracę.

- Celem tej kadencji było obniżenie monopolistycznych cen z 2006 r., w którym obejmowałam stanowisko, oraz zwiększenie penetracji usług stacjonarnych i ruchomych, w tym internetu. To się po prostu udało, a w kieszeniach klientów według szacunków ekspertów pozostało dzięki temu ok 25 mld złotych. Przez te 5 lat przykładowo, penetracja usług w internecie wzrosła z 800 tys. klientów do 9,5 mln - w ten sposób prezes UKE podsumowała swoją kadencję.

Czytaj też wywiad z Anną Streżyńską


Zapytaliśmy Annę Streżyńską, jak zmieni się rynek telekomunikacyjny, po jej odejściu ze stanowiska prezesa UKE. - UKE nie jest prywatną firmą Anny Streżyńskiej, UKE był mi powierzony i z tego powierzenia wywiązałam się najlepiej jak mogłam, poświęcając prawie 6 lat swojego życia na stworzenie mechanizmów i standardów administracji państwowej, mającej na celu wyłącznie rozwój kraju i dobro ludzi - odpowiedziała. Zdaniem prezes, rynek telekomunikacyjny otworzył się na współpracę z administracją, dla osiągnięcia tych celów. Operatorzy według Streżyńskiej przywykli do bycia partnerem, a nie tylko obiektem regulacji. - Nie ma już powrotu do monopolu czy do wojny operatorów z regulatorem, nie ma już także powrotu do postrzegania przedsiębiorców, jako biernych adresatów prawa. Zmiany są systemowe - kończy ustępująca szefowa UKE.

Czytaj więcej --->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

myNaród
  • myNaród
  • 06.01.2012 18:09

Gdyby Pani Anna Streżyńska zawalała, knociła, partoliła, pieprzyła swoją robotę
tak jak to robiła Kopacz, to zapewne by awansowała.
Lecz Pani Anna Streżyńska nie dopuszczała do nieuzasadnionych
podwyżek cen energii, czyli patrzyła na pazerne łapy PGNiG-e, PSE, Zakładom Energetycznym.
Anna Streżyńska skutecznie blokowała mpnopolistów i DLATEGO WYLECIAŁA.
To u Tuska NORMALNOŚĆ

Komentarz został ukrytyrozwiń
pajęciaż
  • pajęciaż
  • 28.12.2011 10:43

A gdzie obiecane zerowe stawki między operatorskie?
A dlaczego tak wysokie stawki za połączenia głosowe?
Czy już nie pora skończyć z opłatą za czas połączenia?
Przecież już 21 wiek!
Jak długo starocie można ubierać w prawnicze słówka?
Tu się będzie opowiadało o połączeniach, a to jest z innego świata.
Niedługo wszyscy będą rozmawiać przez google, skype i innych co się pojawią.
Kiedyś się mówiło: Telekomunikacja to arystokracja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 25.12.2011 13:24

Panie Sporyszkiewicz, jako dziennikarz obywatelski ma pan prawo skierować swoje pytania do osób, które mogą takowych odpowiedzi udzielić, nie np. do mnie. Mi ta pani jest obojętna, bicie piany jest bez sensu, jej skończyła się kadencja, ma odejść, to, że siedział ciut dłużej... no cóż, widać były ważniejsze sprawy niż stołki do załatwienia. To tak trudno pojąć?
Tej pani nikt nie wyrzucił, nie usunął, tylko PODZIĘKOWAŁ :)
No ale to tez źle, bo podziękował rząd Tuska :D

Co do darmowego internetu, to idiotyzm, taki sam jak dziennikarstwo obywatelskie, które w pośredni sposób zabija miejsca pracy. GW zwolniła fotoreporterów, Fotorzepa także, chcą aby tamci ( wykonujący zawód fotograf) zmniejszyli wymagania płacowe i do praw autorskich. Dzięki takim jak wy fotopstrykom tracą prace etatowi reporterzy. To taki przykład na czasie.
Polskapress ma z was darmowe źródło informacji, artykułów, a przede wszystkim oglądalności. Nie ponosi kosztów, czerpie zyski przytłaczających portal reklam. Tak jest ok :) Chciałoby się rzec, podli , bez sumienia dla wielodzietnych rodzin reporterów i redaktorów amatorzy! Drenujący , w dodatku za darmo rynek mediów. Gdzie wasze poczucie sprawiedliwości, tak tu często poruszana, uczuciowość i chęć pomagania innym?
Chcecie tego, czy nie jesteście wrzodem na medialnym systemie. Zabieracie LUDZIOM prace, nie koncernom zyski :) Fajnie co ? :D
Dzięki darmowemu internetowi co zyskamy? Dodatkowe miejsca pracy? Reklamy zajmujące polowe czasu ? Nic nie ma za darmo, to chyba oczywistsze. Nawet za modlitwy i chodzenie do kościoła trzeba zopałcić na tacę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka notka też wiele nie odbiegałaby od prawdy:

W piątek 23 grudnia 20011 roku ,Minister Administracji i Cyfryzacji spotkał się z prezes UKE Anną Streżyńską. Michał Boni głośno i gorąco podziękował pani prezes za pracę i osiągnięcia Urzędu Komunikacji Elektronicznej w ciągu całej kadencji.
Po oficjalnym przedstawieniu decyzji Tuska ściszonym głosem powiedział : niestety jest pani zbyt samodzielna nie spełnia pani wymogów premiera który preferuje uległość i podporządkowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
UKE
  • UKE
  • 25.12.2011 11:34

Wystarczyło podać taką notkę :
W maju 2011 roku wygasł pani Annie Streżyńskiej mandat do pełnienia funkcji prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej(UKE).
Anna Streżyńska ,pełniła ta funkcje i dalej pełni chociaż już bez prawnych uwarunkowań ( z zawodu jest prawnikiem) i doskonale sobie zdaje sprawę , że pracowała warunkowo dzięki życzliwości i pobłażliwości rządu Jednak już w oficjalny sposób minister Boni jej zakomunikował co następuje .
W piątek 23 grudnia 20011 roku ,Minister Administracji i Cyfryzacji spotkał się z prezes UKE Anną Streżyńską. Michał Boni gorąco podziękował pani prezes za pracę i osiągnięcia Urzędu Komunikacji Elektronicznej w ciągu całej kadencji. Poinformował o zamiarze premiera powołania w kolejnej, trwającej już kadencji, nowego prezesa UKE. Wniosek zostanie przedstawiony parlamentowi na początku stycznia, by do końca stycznia można było dokonać zmiany - podano w komunikacie ministerstwa.
TYLKO TO WYSTARCZYŁO NAPISAĆ I NIE SZUKAĆ SENSACJI .

Komentarz został ukrytyrozwiń
KOKO
  • KOKO
  • 25.12.2011 09:36

Może ktuś mundry wi co tyn coły jazgot z jakomś głupawom paniom Tyresom w tle mo tak na prowda wspólnygo z odwołanom preses UKE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
To było wczoraj o 21:55
  • To było wczoraj o 21:55
  • 25.12.2011 07:35

Był taki komentarz. Został usunięty , gdyż was obnażył i prawdę o was pokazał .
Duchowny Dzisiaj 17:18
@Łukasz Sporyszkiewicz Dzisiaj 15:41 .
To są twoje słowa ! "Każdy prawdziwy patriota wie, że każda formacja czy ruch musi mieć swój mózg który na zapleczu steruje taktyką i strategią. Niestety w Polsce nie mieszkają tylko patrioci, ale także wrogowie, którzy wykorzystują fakt braku walki, czy internowania Jarosława Kaczyńskiego do oskarżenia go o tchórzostwo lub co gorsza konformizm.

Niezrozumienie niepośledniej roli, jaką odgrywał prezes PiS podczas pierwszej "Solidarności" i stanu wojennego widać było podczas obchodów 30-lecia Porozumień Sierpniowych, gdzie jego wystąpienie zostało kompletnie odrzucone przez osoby nazywające siebie :legendami S", typu Henryka Krzywonos czy Tadeusz Mazowiecki. Krytycy zapomnieli przecież kto był mózgiem związku. Według prawdziwych patriotów nie był to przecież Lech Wałęsa, który był jedynie twarzą opozycji, zwykła tramwajarka czy dziennikarz, choć katolicki, to bez ukończonych studiów."
JAK ŚMIESZ CZŁOWIEKU MIESZAĆ UCZCIWYM LUDZIOM W UMYSŁACH !JESTEŚ JEDNYM Z TYCH CO UWAŻAJĄ ,ŻE SĄ PRAWDZIWYMI :PATRIOTAMI I POLAKAMI.WSZYSCY INNI TO NIE !
CZŁOWIEKU JESTEŚ ZŁYM CZŁOWIEKIEM I NIE ZAGŁUSZYSZ TY ANI TOBIE PODOBNI PRAWDY O TEJ RZECZYWISTOŚCI.
OPANOWALIŚCIE TEN PORTALW24 DO PROPAGOWANIA SWEJ JEDYNEJ PRAWDY .SZKODA SŁÓW NA WASZE UCZYNKI.
JAK Pan Bóg chce ukarać to rozum mu odbiera .
Tacy jak ty opanowaliście ten portal by szerzyć nienawiść do bliźniego . Twierdze , ze jesteście wrogami tej obecnej III Rzeczpospolitej Polskiej .Jesteście jak zaraza co trawi ten organizm -Polskę .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marian
  • Marian
  • 25.12.2011 01:22

"komentarze" piszą ludzie chorzy? jeśli nie, to dubelt-durnie!

ależ łatwo was skłócić - a góra się cieszy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@levy Sprawdź to się dowiesz... Niestety, nie da się z Państwem spierać na argumenty, bo poza oszczerstwami nie podajecie żadnych. Odpisałem Pani (kryptonim Teresa) podając konkretne argumenty i nikt niestety do tych argumentów się nie odniósł merytorycznie. Trudno, przeżyję.
Jednak dam szansę i zadam kilka pytań merytorycznych odnośnie odwołania Pani Prezes: czy zostanie utrzymany dotychczasowy plan obniżki MTR? czy przyszły szef UKE będzie naciskał na większą dostępność darmowego netu oferowanego przez Areo2? Czy jest możliwe że obecnie zasądzone kary przez UKE na operatorów zostaną anulowane lub umorzone? Co z nowym przetargiem na częstotliwości mającym się odbyć w 2012? Rozstrzygnie się w normalnym trybie czy wszyscy operatorzy dostaną "po równo"? Bardzo jestem ciekaw ?Państwa opinii w powyższych sprawach. Jeśli dalej zamierzacie kogokolwiek obrzucać inwektywami, to zapraszam na forum Onetu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 24.12.2011 23:27

Panie Sporyszkiewicz, pan pisze pod sowim? Prawdziwym, czy wymyślonym na potrzeby portalu? Co ma piernik do wiatraka? Każdy ma prawo wyrażać zdanie.
Bohaterski user, bo ma wpisane jakieś nazwisko!! :)
Uwielbiam, kiedy brak jest argumentów stosuje się tekst :''Anonimowi tchórze !!! ''haha - żenujące.