Facebook Google+ Twitter

Odwołane pociągi, opóźnienia w rozkładzie. PKP przegrywa z zimą

Ogromne opóźnienia pociągów i nieobowiązujące rozkłady jazdy to kolejne utrudnienia związane z atakiem zimy w Polsce. Rano najgorzej było w Warszawie, Poznaniu i Lublinie. "Walczymy o to, by w ogóle dojechać" - mówi Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP.

Rozkład jazdy w hali głównej dworca, 2 bm. w Poznaniu. Opóźnione pociągi i trudne warunki drogowe to wyniki ataku zimy na stolicę Wielkopolski. Sytuacja w całym województwie jest trudna. / Fot. PAP/Adam CiereszkoW godzinach popołudniowych pociągi jeżdżą dużo sprawniej niż rano, ale pasażerowie wciąż muszą się liczyć z dużymi opóźnieniami, spowodowanymi przerwami w ruchu. Pracownicy kolei nie są w stanie określić, jak długo będzie trzeba czekać na pociąg na poszczególnych stacjach.

Kolejarzom najbardziej przeszkadza śnieg, blokujący różne rozjazdy. Jest też problem z pękającymi szynami i psującymi się taborami. "Na torach pracuje około 3 tys. ludzi i ciężki sprzęt, robimy co tylko możliwe, by przetrzeć szlaki" - mówi rzecznik PKP, cytowany przez tvn24.pl.

W Wielkopolsce pasażerowie muszą czekać na pociąg nawet kilkadziesiąt minut. Jest to strasznie uciążliwe, zwłaszcza dlatego, że na większości stacji nie ma, gdzie schować się przed dokuczającym mrozem. "Mamy zasypany dworzec główny i nasi pracownicy odśnieżają tory, a zwłaszcza rozjazdy" - powiedział rzecznik prasowy Zakładu Linii Kolejowych PKP w Poznaniu.

W Radomsku trzeba było wstrzymać ruch, ponieważ w śniegu na jednym z przejazdów kolejowych zakopała się ciężarówka.

W Warszawie naprawiana jest szyna pomiędzy dworcem Centralnym, a Wschodnim. Powoduje to opóźnienia, nawet do ponad godziny. Pociągi w stolicy spóźniają się także przez zamarznięte zwrotnice. "Nie ma takiej sytuacji, aby pociągi były odwoływane. Pociągi jeżdżą, ale z dużymi utrudnieniami. Ruch odbywa się operatywnie, czyli pociągi poruszają się wtedy, gdy są wolne. Jadą, gdy tylko jest możliwość" - informuje Katarzyna Łukasik z Kolei Mazowieckiej.

Wczoraj, z przyczyn technicznych Kolej Mazowiecka odwołała przyjazd dwóch pociągów. PKP nie wyklucza, że do podobnych sytuacji dojdzie także i dzisiaj. "To parodia" - komentują sytuację internauci. "Na stacjach nie podawane są żadne informacje, człowiek musi czekać nawet i godzinę, nie mając pewności, że jego pociąg w ogóle przyjedzie. To skandal" - takie wypowiedzi można przeczytać w sieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

W tamtym roku przeżyłam masakryczną podróż z Warszawy do Gdańska.
Peron był dosłownie pełen ludzi ściśniętych jak sardynki w puszce. Zrobienie jednego kroku oznaczało przeciskanie się między ludźmi. Wszyscy czekali na różne opóźnione pociągi. Mój był opóźniony w sumie jakieś 2 godziny. Oczywiście nie wchodziło w grę np. pójście w tym czasie do łazienki. Kiedy już udało mi się wsiąść, okazało się, że w pociągu nawaliły światła (była zima, około 18), a łazienki są nieczynne "bo zamarzło". To było InterCity...

Naprawdę rozumiem, że zima może zaskakiwać, ale tego, że nie można doprowadzić do sytuacji w której pasażer będzie informowany na bieżąco o rozwoju wydarzeń już nie rozumiem. Peron zapchany ludźmi, którzy nie mają nawet skąd się dowiedzieć, z jakiego peronu będzie odjeżdżał ich pociąg (w związku z bałaganem wszystko było pozmieniane), zamknięte łazienki w całym pociągu bez żadnej informacji na ten temat... Jechała ze mną kobieta z niepełnosprawną córką i ta córka po omacku próbowała się dostać do jakiejkolwiek łazienki... zgroza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet jak nie ma mrozów to pociągi często mają opóźnienia do kilkunastu minut, gorzej jest jeśli podróż mamy zaplanowaną z przesiadką, a na drugi pociąg nie zdążymy albo zostanie odwołany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pasażerowie muszą czekać na pociąg nawet kilkadziesiąt minut. Jest to strasznie uciążliwe, zwłaszcza dlatego, że na większości stacji nie ma, gdzie schować się przed dokuczającym mrozem i nikt oczekujących nie poinformuje jakie jest opóźnienie pociągu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lp.1
  • lp.1
  • 03.12.2010 18:55

Panie Mosiczuk w tym serwisie połowa, jak nie więcej informacji jest przyklejana z innych, czy Pan ma kłopoty z interpretacją?
Coś pan taki ''łaskawy'' guzik moderacji świerzbi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już kolejny promocyjny link tego serwisu. Pomimo, że jestem wrocławianinem będę te linki kasował. Wiem, że administrator tego serwisu ma kłopoty, ale chyba nie tędy droga. To jest ostatnia promocja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.