Facebook Google+ Twitter

Odwołania w CBA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-21 08:43

"Dziennik Gazeta Prawna" dowiedział się, że zwolniono szefa pionu operacji specjalnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mirosław G. projektował i nadzorował najgłośniejsze operacje, w tym kolejne wcielenia agenta "Tomka".

Anonimowy oficer służb specjalnych powiedział gazecie, że "to wyraźny sygnał, iż CBA nie będzie więcej prowadziło tak rozdmuchanych i kontrowersyjnych operacji". CBA będzie prowadzić operacje, ale w taki sposób, jak robi to policja. Będą one rzadkie i zadaniem agentów będzie dostarczenie jedynie ostatecznego dowodu na to, że ktoś jest skorumpowany.

Dziennik przypomina, że nowy szef Biura odwołał już dwóch swoich zastępców, szefa zarządu operacji regionalnych i dwóch szefów delegatur. W CBA ruszył drobiazgowy audyt - przeglądane są teczki konkretnych spraw. Podobny przegląd dotyczy metod stosowanych przez agentów Biura w zdobywaniu informacji za czasów, gdy kierował nim Mariusz Kamiński. Sprawdza się między innymi, jak często dokonywano tajnych przeszukań i czy werbowano agentów stosując szantaż - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

"Dziennik Gazeta Prawna"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.10.2009 13:34

sprawiedliwość, sprawiedliwością a kolesie teraz wszystko wyczyszczą. Mam nadzieję, że materiały operacyjne CBA są dobrze zabezpieczone przed tymi co teraz tam wpadli. P.Wałęsa też z teczek kartki wyrywał, a skąd można wiedzieć co teraz p.Tuskowi czy jego kolegą do głowy przyjdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.10.2009 13:17

A zapowiadał, że czystek nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.