Facebook Google+ Twitter

Odwołano alarm powodziowy dla powiatu brzozowskiego i Krosna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-26 22:03

Odwołano alarm powodziowy dla powiatu brzozowskiego i Krosna. Tam poziom Wisłoka mimo, że ciągle jeszcze wysoki - powoli się obniża. Nocą fala wezbraniowa z tej rzeki będzie się przemieszczać przez powiat rzeszowski.

Jak uważa Stanisław Szynalik szef Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie - przepływając przez stolicę Podkarpacia - Wisłok nie powinien raczej przekroczyć stanu alarmowego . To dla Rzeszowa 420 centymetrów. Według ostatniego pomiaru lustro wody Wisłoka sięgało w Rzeszowie około 4-ech metrów.

Ciągle jeszcze Wisłok przekracza stan alarmowy w Strzyżowie, chociaż po przejściu fali wezbraniowej - woda zaczyna tam opadać. Już po alarmie jest w Krośnie; mimo gwałtownych , lokalnych opadów w Bieszczadach. Po tych ulewach nieznacznie - ale też niegroźnie - podniósł się poziom Sanu w górnym biegu - dodał Szynalik. W dolnym, fala wezbraniowa minęła po południu Przemyśl i zdąża do Jarosławia. Tam tylko nieznacznie jest przekroczony stan alarmowy.

Z kolei w rejonie Sandomierza przybiera Wisła. Przy mocnym, zmodernizowanym obwałowaniu, nie stanowi to jednak żadnego zagrożenia - stwierdził Stanisław Szynalik. Alarmy powodziowe na Podkarpaciu ciągle obowiązują w 9-ciu powiatach oraz Przemyślu i Rzeszowie. W czterech powiatach wprowadzone jest pogotowie przeciwpowodziowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.