Facebook Google+ Twitter

Odyseja Umysłu 2012 już w marcu

Prawie 3 tys. młodych ludzi zmierzy się w największym konkursie twórczego rozwiązywania problemów na świecie. Rezultaty wielomiesięcznych przygotowań Odyseuszy będzie zobaczyć już po raz 21. Dzieciaki pokażą, że kreatywność jest umiejętnością uniwersalną!

"Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe." Dr Sam Micklus – twórca Odysei Umysłu / Fot. Odyseja UmysłuOdyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny, którego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek, a także rozwijanie kompetencji społeczny dzieci i młodzieży. Uczestnicy, pracując w kilkuosobowych zespołach, pod czujnym okiem trenerów przez kilka miesięcy rozwiązują wybrany przez siebie problem. Co roku zadania do rozwiązania są inne, a w bieżącej edycji są to:

- "Emocje w ruchu", w którym zaprojektują, skonstruują i pokierują pojazdem, który zmienia się, by wyrazić rozmaite ludzkie emocje.
- "Uczeni na tropie", w którym zainspirowani zdjęciem z bazy fotografii Obserwatorium Ziemi Agencji NASA, pokażą oryginalne przedstawienie o ekspedycji ekipy naukowców pragnących odkryć przyczynę pewnych tajemniczych zdarzeń.
- "Temat-dylemat", w którym w wymyślony przez nich Hamletyzujący Bohater stanie przed pewnym oryginalnym dylematem i wybierze wyjście pozornie prostsze .
- "Waga wyboru", w którym zaprojektują i zbudują strukturę złożoną wyłącznie z drewna balsa i kleju, mającą wytrzymać jak największe obciążenie oraz zaprezentuje urządzenie wykonujące jakąś funkcję matematyczną.
-"Pomocny Patrol", w którym stworzą zabawną prezentację o grupie uczniów, którzy podróżując przez jedno lub więcej miejsc wymyślonych przez drużynę, napotykają na sytuacje negatywne i zamieniają je w pozytywne.

Tematy tych problemów, zwanych Długoterminowymi, uczestnicy znają. Przeciwnie do Problemów Spontanicznych, z którymi także będą musieli się zmierzyć. Są one tajne do ostatniej chwili, a uczestnicy mają pare minut na przygotowanie rozwiązania. Problem może być słowny, manualny, albo słowno - manualny, jednak w każdej z tych dziedzin liczy się szybkie i oryginalne myślenie na zawołanie i umiejętność współpracy w zespole. Pomysły Odyseuszy będą oceniali Sędziowie - wolontariusze, a najlepsi z najlepszych, biorący udział w eliminacjach w Gdańsku (11 marca), Wrocławiu (3 marca), Warszawie (10 marca) i Poznaniu (4 marca) spotkają się na Finale Ogólnopolskim w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w dniach 31 marca - 1 kwietnia 2012 roku.

Dokładne harmonogramy eliminacji regionalnych na stronie Odysei Umysłu.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.