Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14895 miejsce

"Odyseusz" pomoże Polakom w zagranicznej podróży

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-10-26 12:41

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło portal "Odyseusz". Przeznaczony jest on dla osób przebywająch lub planujących pobyt poza granicami Polski.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:World-map-2004-cia-factbook-large-1.7m-whitespace-removed.jpg#filehistoryDzięki rejestracji w portalu "Odyseusz" w sytuacjach kryzysowych, służby konsularne szybko dotrą z pomocą do potrzebujących Polaków.

Nowy system umożliwi również otrzymywanie regularnych powiadomień dotyczących działalności placówki, informacji konsularnych, informacji o sytuacjach kryzysowych i o możliwości ich wystąpienia w danym regionie oraz (gdy rejestrujacy wyrażą zgodę) może być wykorzystany w celu rejestracji do udziału w wyborach za granicą.

To ważny mechanizm gwarantujący bezpieczeństwo polskich obywateli w czasie wyjazdu za granicę - czytamy na stronie MSZ (...) Tragiczny wypadek w Nepalu, w którym w wyniku zejścia lawiny zginęło trzech Polaków, pokazał, jak bardzo potrzebna służbom konsularnym jest informacja o polskich obywatelach za granicą (...) Dzięki wpisywanym na portalu danych o miejscu pobytu, nawet gdy nie będzie działać sieć komórkowa, służby konsularne będą miały możliwość dotarcia do potrzebujących.

Rejestracja i korzystanie z portalu www.odyseusz.msz.gov.pl są dobrowolne i bezpłatne. Zgłoszenia można dokonać na dwa sposoby: poprzez proste zgłoszenie podróży lub założenie profilu w systemie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie Pani Ewo, spojrzałem na "główną" stronę serwisu https://odyseusz.msz.gov.pl/
i atm ni o "gwarancjach" ani "zapewnieniach" nie ma.

Ale później spojrzałem na ich inną stronę i tam już są te informacje, więc Pani tekst jako relacja dziennikarska jest OK. Przepraszam za zamieszanie.

Natomiast nie jest OK ministerstwo. Nie ma ani "gwarancji", ani "pewności" bezpieczeństwa, bo być nie może.
Jest po prostu mechanizm zwiększający bezpieczeństwo. I tylko (aż) tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A o jakich gwarancjach Pan myśli? Czyżby chodziło o gwarancje w przypadku roszczeń klientów upadających biur podróży?

Komentarz został ukrytyrozwiń

/To ważny mechanizm gwarantujący bezpieczeństwo polskich obywateli w czasie wyjazdu za granicę - czytamy na stronie MSZ (...)/

O "gwarancjach", tak jak sądziłem, wcale nie piszą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.