Facebook Google+ Twitter

Odzyskaj kasę za kasę. Fiskalną

Jeżeli zakładasz indywidualną praktykę lekarską, otwierasz własny gabinet, przychodnię, czy też aptekę i jesteś zmuszony do zakupu kasy fiskalnej, odzyskaj pieniądze wydane na nią.

Tak, Ty też możesz złożyć wniosek o zwrot za zakup kasy. Jaka to będzie kwota? Maksymalnie 700 zł, nie więcej niż 90 proc. wartości kasy netto (liczonej bez podatku VAT). To oznacza, że jeśli kasa kosztowała Cię 800-1000 zł brutto (lekarzowi wystarczy w zupełności taka prosta, z podstawowymi funkcjami), od urzędu skarbowego dostaniesz 600-700 zł zwrotu za zakup urządzenia.

Jeżeli państwo zmusza Cię do zakupu urządzenia rejestrującego Twoje przychody, zadbaj, by taki wydatek był jak najniższy.

Krok po kroku


1. Napisz do naczelnika swojego urzędu skarbowego wniosek o zwrot wydatku na zakup kasy fiskalnej. To może być zwykłe pismo, na kartce A4 (nie ma tutaj specjalnych formularzy, ani deklaracji). Musi ono jednak zawierać: twoje imię i nazwisko (lub nazwę podatnika), dane adresowe, twój NIP, kwotę, jaką chcesz otrzymać (pamiętaj! 90 proc. ceny netto, nie więcej niż 700 zł),informacji o sobie(co robisz, że musisz kupić kasę i od kiedy ją użytkujesz).

2. Do wniosku musisz dołączyć informację (imię i nazwisko lub nazwę podatnika) o firmie, która dokonała fiskalizacji Twojej kasy. Będzie to najprawdopodobniej firma, w której ją zakupiłeś. O fiskalizacji dowiesz się przy instalacji kasy i szkoleniu z jej obsługi; nie ma więc czym się przejmować.

3. Trzeba też dostarczyć fakturę zakupu urządzenia wraz z potwierdzeniem zapłaty za nią (W CAŁOŚCI). Transakcja musi być więc sfinalizowana – nie możesz kupić kasy na raty, czy z odroczonym terminem płatności.

4. No i najważniejsze – informacji o numerze konta firmowego;), na które US ma przelać kwotę zwrotu (do tego potrzebna jest deklaracja NIP-3 lub NIP-2 w przypadku spółek cywilnych).

5. Niektóre urzędy skarbowe wymagają też dwóch pierwszych raportów dobowych z kasy fiskalnej.
UWAGA! Zanim wystąpisz z wnioskiem o zwrot wydatku na kasę, musisz dopełnić jeszcze kilku formalności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.