Facebook Google+ Twitter

"Odzyskajmy Polskę". O tym, jak narodowcy rozumieją niepodległość

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-11-12 23:43

Młody człowiek o twarzy kujona staje przed zgromadzonymi. "Chcemy zbudować siłę, której wszyscy się boją!". Powstaje Ruch Narodowy, którego celem jest odzyskanie Polski, czyli zmiana systemu i obalenie republiki. Czyli o niepodległości według narodowców.

 / Fot. print screen / youtube.comPrzed tłumem narodowców, zgromadzonych na początku trasy marszu, który miał bronić niepodległości Polski, stanął w niedzielę młody człowiek w czarnym płaszczu o twarzy kujona z pierwszej ławki w podstawówce. Polskę, która straciła suwerenność trzeba ratować. A Robert Winnicki wie, jak wyrwać ojczyznę z łap wroga.

Recepta, czyli obalenie obecnego parlamentu i zmiana systemu, tylko z pozoru wydaje się absurdalna do zrealizowania. "Ruch Narodowy - tak się chcemy nazwać. Dzisiaj wyruszy w Polskę, dzisiaj się zaczyna!", krzyczał do tłumu.

"W imieniu młodego pokolenia Polaków obiecujemy!"

Młody pan prezes z rudawym meszkiem pod nosem i czarnymi podłużnymi okularami na grubym nosie, zbudował wczoraj przed zgromadzonymi wizję nowego państwa polskiego, państwa "wolnego i niepodległego". Pełnym charyzmy, lecz nie pozbawionym młodzieńczego pisku głosem przekonywał, iż aby ta wizja stała się rzeczywistością, a nie włożoną między bajki utopią, należy Polskę "odzyskać", czyli "zorganizować naród i obalić republikę Okrągłego Stołu". "Nie-czer-wona, nie-tę-czowa, Pol-ska-zawsze na-ro-dowa!", tłum skandował wraz z nim. Jak stworzyć "Polskę narodową"? Rozpocząć od budowy Ruchu.

W polityce przyszłego państwa nacjonalistów nie będzie na pewno miejsca dla byłych PZPR-owców, solidarnościowców, ani liberałów. W obecnej "słabej Polsce" jest ich pełno. To się musi zmienić. "Znamy władze Jaruzelskich, Wałęsów, Kwaśniewskich, Komorowskich, Tusków, Buzków, (...) Geremków, Mazowieckich", wymieniał Winnicki. "Nie chcemy ich tutaj, nie chcemy ich w naszym państwie przy władzy". Jednak współpraca z partiami prawicowymi także wydaje się nie być do końca pewna.

"Za zdradę kula w łeb"

W październiku 2010 roku inny narodowy przywódca Adam Gmurczyk, prezes organizacji Narodowe Odrodzenie Polski, na łamach pisma "Szczerbiec" pisał o Lechu Kaczyńskim jako o "bożku" oraz zdrajcy, który powinien dostać "kulę w łeb" za podpisanie Traktatu Lizbońskiego. Krytykował także największą prawicową partię opozycyjną za to, że ich misją stała się nowa religia - z "bożkiem Lechem Kaczyńskim na piedestale". Zdaniem Gmurczyka, głównym celem działania zjednoczonej prawicy powinna być władza. Rok temu artykuł został w całości przedrukowany w serwisie Nacjonalista.pl. Do tej pory można go tam przeczytać, co może świadczyć o tym, że NOP nie wycofał się z opinii na temat braci Kaczyńskich i PiS.

Narodowcom coraz bliżej za to do "Solidarności". Winnicki porównał niedzielne zgromadzenie na marszu do zgromadzeń organizowanych przez "S". "Musimy zorganizować naród tak jak zrobiła to "S"!" - mówił. Określił również swój cel jako zmianę systemu w Polsce poprzez olbrzymi ruch na wzór "Solidarności". Być może te porównania mają jakiś głębszy cel, o czym dowiemy się niebawem. Przecież w minionym tygodniu władze lubelskiej "S" pomagały w organizacji konferencji prasowej tamtejszemu ONR-owi. Odbyła się ona w siedzibie zarządu Środkowo-Wschodniego "Solidarności". Wybuchł mały skandal, ale już o nim zapomniano.

Oto mamy powtórkę sytuacji sprzed dwóch lat, kiedy Janusz Palikot zakładał swój ruch. Nikt nie traktował tego na serio. Do ostatniego momentu publicyści i politolodzy kpili z jego szans w wyborach, a wyniki dla wszystkich okazały się ogromnym zaskoczeniem. Czy z tworzącym się Ruchem Narodowym będzie podobnie? Nie wiadomo, ale może być groźnie. "My chcemy zbudować siłę, której wszyscy się boją: lewaki, liberałowie, pedały! Chcemy zbudować polską siłę!". Oto ich cel na najbliższy czas.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

O jest okazja by pokazać problem z UE o którym pisałem
http://www.itvl.pl/news/zburzyli-mi-nowy-dom
fundusze UE i obawa ich utraty spowodowały uchwalenie specustawy drogowej
i takie traktowanie ludzi i ich własności jak w tym materiale
problem polega na tym że takie traktowanie narusza prawo UE
i należy się spodziewać odszkodowań ze Sztrasburga
niemałych odszkodowań wcale
pzdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysiek Grabski Dzisiaj 03:13
No Pan i ja,rzecz jasna.
A co,nie chce Pan ginąć za Polskę?

Pewnie, że nie. Bo i po co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł dobry, bo wyważony i w jakiś sposób uciekający od tego, co w ostatnim czasie prezentują nam media... mianowicie relacji, że za chwilę faszyści opanują Polskę, wypełzną niczym orkowie Sarumana i zakończą erę człowieka. Wskazujesz oczywiście na pewne zagrożenia, do czego masz oczywiście święte prawo. Robisz to jednak w sposób wyważony, nie w tonie jakiejś histerii.

Dałbym 5, ale nie podoba mi się jedno. Można było wygląd Winnickiego sobie odpuścić. Na razie więc wstrzymam się z oceną, być może masz jakąś dobrą argumentacją ku temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po pierwsze mnie nic nie zabrano.
Spadek mojej pensji został wymuszony pewnym mechanizmem finansowym.
Zabrano natomiast mojemu bratu i nie tylko jemu.
Szczęśliwie to co zabrano zostanie zwrócone zapewne w wyniku wyroku trybunału w Sztrasburgu
czyli że zapłacimy wszyscy
Sprawa mojego brata nie jest jednostkowa wcale - to dość poważny problem i koszty kolejnych przegranych przez Polskę spraw mogą być bardzo wysokie
w podobnej sprawie dotyczącej Rumunii zapadł wyrok 1mln euro odszodowania.
podobnych wyroków trzeba się spodiewać i przeciwko Polsce
w Lublinie potencjalnych osób mogacych wystąpić przeciwko Polsce jest ok 200
w kraju to jakieś 1500 do 2000 osób
proszę pomyśleć
czy wszyscy na tym zyskamy?
...
wracając do kwestii pracy - nie zauważyłem żeby przybywało miejsc pracy dzięki UE
za to owszem ubywa ich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Leniak - szanuję pana twierdzenie że UE jest tworem pasożytniczym, choć przyzna pan chyba, że mówienie, że coś jest złe, argumentując, że "a bo mi coś zabrali" jest trochę infantylne. Oczywistym jest, że tam gdzie szerokie zmiany gospodarcze, tam i ktoś musi stracić, by w ogólnym rozrachunku wszyscy później zyskali. Przynajmniej w domyśle. Oczywiście współczuję panu kłopotów, i sam bym pewnie w brodę pluł, ale takie uzasadnianie tez nie ma sensu. Teraz pan robotę straci, a niedługo być może dzięki tej samej UE znajdzie lepszą. Nie wiem, czy tak będzie, czy nie - ja sam generalnie za UE nie przepadam, nie tylko ze względów ekonomicznych.

Co do samego Ruchu Narodowego: kolejna banda pseudonacjonalistycznych, ksenofobicznych szopkarzy? Czy ludziom to się kiedyś znudzi? Chcecie czegoś nowego, to głosujcie na JKM-a. Choć ma w tej łysej kopule trochę niepoukładane, NA PEWNO pokaże wam w parlamencie ciekawszą alternatywę od miłośników bzdurnych haseł typu "odzyskajmy Polskę", którzy są niczym więcej dla narodu, jak pasożytami, które sami pragną zwalczać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

My? Tzn kto z Panem będzie w nich siedział?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysiek Grabski Dzisiaj 22:03
Czy wam się to podoba czy też nie, Europa wkrótce stanie w ogniu.

Skoro jest Pan tak dobrze poinformowany, to proszę napisać na ten temat jakiś artykuł z detalami. Myślę, że wiele osób chętnie go przeczyta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Robert Ramark - Panie Robercie. Pańska spostrzegawczośc odnośnie przesmiewczego i ukierunkowanego rysowania posatci p. Winnickiego jest ze wszech miar słuszna. Mam podobne zdanie. Jeśli natomiast chodzi o stwierdzenie cyt. "Dążenie do władzy jest prawem i już.", to byłbym ostrożniejszy. Niech Pan zwróci uwagę, co ta władza miałaby by ze sobą nieśc. Co zwolennicy tej ideologii mówią. Do czego otwarcie dążą. Nie można byc obojętnym na nacjonalizm, faszyzm i ksenofobię. Nie sądzę, by za parę lat chciałby Pan byc świadkiem wydarzeń w wyniku których spora częśc naszych rodaków zmuszona byłaby opuścic kraj bo jest"inna", bądź nie podporządkowuje się kolejnej totalitarnej ideologii z monopolem na władzę. Takie rzeczy w Europie zdarzyły się całkiem niedawno. Pamięta Pan lekcje historii?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Przemysław Leniak - może i tu mógł znaleźć, ale naprawdę podoba mi się, że ze skrajnego dewota zrobił się z niego normalny współczesny człowiek, w dodatku nie przestrzegający różnych tabu i wypowiadający się na rozmaite tematy w sensowny sposób. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się Grześku.
Plusy są te które wymieniłeś jak najbardziej -choć z Marcinkiewiczem to moim zdaniem przesadziłeś
Izabell piszącą wiersze na swój temat mógł znaleźć i tu ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.