Facebook Google+ Twitter

Odzyskali telewizory warte prawie ćwierć miliona

Na „gierkówce” pod Tomaszowem Mazowieckim zatrzymano w czwartek rano dostawcze iveco wyładowane kradzionymi telewizorami. Policja poinformowała o tym dopiero dzisiaj. - Sprawa nie jest zakończona - tłumaczy komendant piotrkowskiej policji.

Siedem nieoznakowanych radiowozów brało udział w akcji zatrzymania dostawczego iveco wiozącego kradzione telewizory LCD warte co najmniej 200 tysięcy złotych. Samochód zauważono 24 stycznia około godziny 6 w Meszczach pod Piotrkowem Trybunalskim. Jechał w kierunku stolicy trasą szybkiego ruchu Warszawa – Katowice. Nie stanął do kontroli. Zatrzymany został w policyjnej zasadzce kilkadziesiąt kilometrów dalej, we wsi Lubochnia pod Tomaszowem.

37-letni kierowca próbował jeszcze uciekać pieszo, ale policjanci błyskawicznie go złapali. W samochodzie znajdowało się około 70 telewizorów LCD wartych co najmniej 200 tysięcy złotych. W nocy z 23 na 24 stycznia skradziono je z ciężarówki stojącej na parkingu w jednej z miejscowości woj. śląskiego.

Policjanci wiedzieli o tym, że w czwartek rano dostawczy iveco z kradzionym towarem jechać będzie ze Śląska w kierunku Warszawy. - Grupę karczewiaków (z Karczewa pod Warszawą), specjalizującą się w okradaniu tirów,
rozpracowujemy od połowy ubiegłego roku wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Dlatego sporo już o niej wiemy - ujawnia podinspektor Tomasz Józefiak, komendant miejski policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Dostawszy „cynk” kryminalni z Piotrkowa i Łodzi stanęli w nieoznakowanych radiowozach na trasie szybkiego ruchu. A kiedy kierowca iveco nie zatrzymał się w Meszczach, ruszyli za nim w pościg. Po zatrzymaniu, jeszcze tego samego dnia przekazali 37-letniego mężczyznę policjantom z woj. śląskiego, którzy prowadzą postępowanie dotyczące włamania do ciężarówki. Dla policjantów z Łódzkiego sprawa na tym się nie kończy. - Potwierdzone mamy kilka takich kradzieży popełnionych w Będzinie – mówi Józefiak. - Na pewno będą kolejne zatrzymania – zapewnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.