Facebook Google+ Twitter

Odzyskiwanie danych z komputera? To możliwe!

Każdy, kto regularnie korzysta z komputera, jest w wysokim stopniu narażony na utratę cennych dla niego danych. Jak zabezpieczyć się przed tym problemem lub możliwie bezboleśnie go rozwiązać? Oto kilka przydatnych porad.

Wiele zależy od tego, w jaki sposób straciliśmy dane. Odzyskanie przypadkowo usuniętych danych nie stanowi żadnej trudności i jest łatwo wykonalne przy pomocy programów zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli jednak utrata nastąpiła w wyniku awarii systemu, ataku wirusa, niedostępności wtórnych nośników lub uszkodzenia plików, to sprawa zwykle okazuje się być bardziej skomplikowana. Przeanalizujmy zatem w kilku punktach, co warto wykonać oraz co należy zrobić jeśli chodzi o dane i ich odzyskiwanie.

automatyczne tworzenie zapasowych kopii (bezpieczeństwa) naszego dysku to doskonałe rozwiązanie zapobiegające utracie danych / Fot. sxc.hu1)Backup czyli pamiętajmy o kopiach bezpieczeństwa

Jeśli nie spotkała nas jeszcze tak przykra, jak opisana powyżej, sytuacja, to w myśl starej zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, pomyślmy o zabezpieczeniu zawartości naszych dysków. Dobrze jest zainstalować na naszym komputerze oprogramowanie, które będzie automatycznie wykonywać kopie bezpieczeństwa z zawartością naszych dysków. Dzięki temu nawet w przypadku awarii lub ataku wirusa, bez trudu odzyskamy wszystkie nasze dane, wliczając w to filmy, muzykę, zdjęcia, pliki tekstowe, itd.

dobry software szybko pomoże odnaleźć utracone dane i odzyskać je / Fot. sxc.hu2)Software czyli programy drugiej linii

Jeśli nie zabezpieczyliśmy się wcześniej, to musimy postępować rozważnie chcąc odzyskać dane. Postarajmy się zakupić dobry program do odzyskiwania danych. Po czym go rozpoznać? Dobry program to przede wszystkim taki, który:
-unika zapisywania danych na dysku i tym samym zmniejsza ryzyko nadpisania nowych informacji w miejsce starych,
-nie tylko odzyskuje utracone pliki, ale też pozwala śledzić skuteczność i bezpieczeństwo działania kopii zapasowych,
-został zaprojektowany pod konkretny przypadek, z którym ma sobie poradzić i do działania na odpowiednim sprzęcie/systemie (w myśl starej zasady, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego ).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.