Facebook Google+ Twitter

OE: Dziś hit kolejki, Wisła podejmuje Groclin

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-11-10 11:06

Po ostatnich zwycięstwach w Wiśle powinna panować euforia, ale do niej daleko, bo przed dzisiejszym meczem z Dyskobolią nie brakuje kłopotów kadrowych. W środę już do końca roku z gry wykluczony został Dariusz Dudka, a ciągle pod znakiem zapytania stoi występ Pawła Brożka.

Wiślacy liczą na kolejne 3 punkty, pozycja lidera zobowiązuje FOT. WOJCIECH MATUSIK / Fot. Ten ostatni robi szybkie postępy w leczeniu kontuzjowanego mięśnia czworogłowego, ale jeszcze nie wiadomo czy dzisiaj wystąpi. W przypadku "Brozia" trener Maciej Skorża nie pozostawia cienia wątpliwości: - Nie będziemy ryzykować zdrowia piłkarza. Albo Paweł będzie w pełni gotowy do gry i wyjdzie na boisko od początku, albo wcale. Znacznie lepiej wygląda sytuacja z drugim z braci Brożków.

Piotr trenuje już od kilku dni i najprawdopodobniej wystąpi dzisiaj na lewej obronie, gdzie zajmie miejsce kontuzjowanego Dariusza Dudki. Ten wariant z "Pietią" i Markiem Zieńczukiem, wymieniającymi się w ofensywnych poczynaniach na lewej flance, świetnie zdał egzamin w meczu z Legią i dzisiaj można liczyć na powtórkę. Trener Skorża twierdzi, że klucz do wygranej leżeć będzie w nastawieniu jego piłkarzy do gry. - Zawodnicy muszą podejść do tego spotkania tak, jak do meczu z Legią, jeśli chodzi o mentalność - nie kryje szkoleniowiec "Białej Gwiazdy".

- Mecz z ŁKS-em w tej sferze był zupełnie nieudany. Teraz musimy pokazać znacznie lepszą grę. Jeśli nie zaprezentujemy tak walecznej postawy jak w meczu z Legią, to niestety, ale Groclin w tej dyspozycji, jaką prezentuje obecnie, będzie dla nas przeciwnikiem niezwykle wymagającym i groźnym. Nie będę ukrywał, że czeka nas bardzo trudny mecz, ale zostały nam już tylko dwa ligowe spotkania u siebie w tym roku i chcemy, żeby nasi kibice do końca mogli cieszyć się ze zwycięstw. O odpowiednie podejście do meczu z wielkopolską ekipą spokojny jest Mauro Cantoro.

- Jesteśmy liderem i musimy wygrać - mówi Argentyńczyk. - Będzie nam trudno, ale rywale też nie mogą liczyć z naszej strony na taryfę ulgową. Dzisiejsze spotkanie ma kilka podtekstów. Najważniejszy, związany jest z osobą Macieja Skorży, który jeszcze wiosną prowadził Dyskobolię. Szkoleniowiec Wisły świetnie zna rywala, a byłemu pracodawcy złożył obietnicę, że na to spotkanie w klapę marynarki wepnie złotą odznakę Dyskobolii. - Może być z tym problem organizacyjny - śmieje się Skorża.

- Odznakę zostawiłem bowiem w poznańskim mieszkaniu, ale czynione są zabiegi, żeby dojechała do Krakowa. Przeciwko Dyskobolii wystąpi oczywiście Cleber, który wczoraj wreszcie ustalił ostatecznie warunki nowego, dwuletniego kontraktu (rozmowa z Brazylijczykiem obok). Podpisy powinny zostać na nim złożone w przyszłym tygodniu, po przetłumaczeniu umowy na język portugalski.

Bartosz Karcz
-
POLSKA Gazeta Krakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.