OE: remisy w Łodzi i Kielcach

Dziś o godzinie 19, rozpoczęła się 18. kolejka Orange Ekstraklasy. ŁKS Łódź na swoim stadionie zremisował bezbramkowo z Jagiellonią Białystok. W Kielcach Korona Kolporter Kielce zremisowała z Wisłą Kraków 1:1.

Tomasz Kłos mógł być bohaterem spotkania. / Fot. Jagiellonia.netBezbramkowo i nudno w Łodzi
Na początku spotkania defensywa "Jagi" nie grała zbyt pewnie. W 8. minucie spotkania najpierw Marek Wasiluk, później Jacek Markiewicz nie potrafił wybić piłki, ale piłkarze ŁKS-u nie potrafili tego wykorzystać. Dwie minuty później gdyby Jacek Banaszyński nie wybiegł i nie uprzedził napastnika gospodarzy, "Jaga" przegrywałaby 0:1. W 16. minucie Vuko Sotirović podaje do Remigiusza Sobocińskiego, który zdecydował się na strzał. Mimo kłopotów ze złapaniem futbolówki Bogusław Wyparło uspokaja sytuację. Dwanaście minut później Adrian Napierała dośrodkował w pole karne, gdzie Vuko Sotirović po raz kolejny źle rusza do piłki. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Jarecki został sfaulowany, a rzut wolny wykonywał Tomasz Sokołowski. Niestety dośrodkowanie nie jest najlepsze i jeden z defensorów ŁKS-u spokojnie wybija piłkę do przodu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Oba zespoły schodziły na przerwę przy stanie 0:0.

W drugiej połowie, początek spotkania należał do gości. W 54. minucie spotkania Tomasz Sokołowski po całej akcji zespołu strzelił z 16 metra nad poprzeczką. Chwilę później ŁKS mógł prowadzić, jednak Tomasz Kłos dał się ubiec Jacek Markiewiczowi. W 89. minucie Jacek Falkowski dostał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Po tym zdarzeniu ŁKS zaczął naciskać "Jagę", jednak ani Łukasz Madej, ani Marcin Kaltt nie znaleźli recepty na pokonanie Jacka Banaszyńskiego i mecz skończył się bezbramkowym remisem.

Łódzki Klub Sportowy - Jagiellonia Białystok 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Vayer, Mysona, Madej - Banaszyński, Falkowski, Truszkowski.
Czerwona Kartka: Falkowski.
Sędzia: Marcin Wróbel.

ŁKS: Bogusław Wyparło - Arkadiusz Mysona, Adamski, Tomasz Kłos, Łukasz Madej - Robert Łakomy, Haliti, Gabor Vayer, Rafał Szczot (81. Marcin Klatt) - Ensar Arifovic (61.Kleyr), Bezerra.
Jagiellonia: Jacek Banaszyński - Adrian Napierała, Radosław Kałużny, Jacek Markiewicz, Marek Wasiluk - Tomasz Sokołowski, Jacek Falkowski, Bruno (70. Aleksander Kwiek), Remigiusz Sobociński (62.Marcin Truszkowski), Dariusz Jarecki (87. Bartłomiej Niedziela) - Vuko Sotirović.

Remis w Kielcach

Hermes z Korony C i zawodnicy Wisły Adam Kokoszka tył i Radosław Matusiak podczas meczu pierwszej kolejki rundy wiosennej Orange Ekstraklasy w którym Kolporter Korona Kielce podejmował na swoim boisku Wisłe Kraków. / Fot. PAPOd początku spotkania Wisła nadała tempo meczu. W 7. minucie groźne dośrodkowanie w pole karne Wojciecha Łobodzińskiego, ale żaden z jego kolegów nie przeciął go. Chwilę później ładną akcję przeprowadzili piłkarze Korony, jednak bramkarz Wisły Kraków, Marcin Juszczyk okazał się szybszy od Marcina Robaka. W 28. minucie obrońca gości przerywa akcję Kolportera dotykając piłki ręką, jednak ku zdziwieniu wszystkich sędzia nie wyjmuje żółtej kartki. Osiem minut później, ładną akcję przeprowadza "Biała Gwiazda" i gdyby Hermes w porę nie wybił piłki moglibyśmy oglądać pierwszą bramkę w meczu. Kilka sekund przed zakończeniem spotkania rzut wolny dla Korony Kielce wykonuje Edi, jednak brazylijski napastnik trafia wprost w mur.

Druga połowa rozpoczęła się wspaniale dla gospodarzy. Hermes świetnym podaniem uruchomił Paweł Sobolewskiego, który po pięknym rajdem wpakował piłkę do bramki. W 56. minucie powinno być już 2:0, jednak uderzenie Marcina Robaka pozostawia wiele do życzenia. Chwilę później był już remis 1:1. Marek Zieńczuk podał piłkę na 10 metr do Adama Kokoszki, a ten atomowym strzałem pokonał Wojciecha Kowalewskiego.
Dziesięć minut później Marcin Robak mógł strzelić znowu bramkę, ale strzał młodego snajpera leci wysoko nad bramką. W 83. minucie spotkania rzut wolny dla Korony. Dośrodkowuje znowu Edi. W polu karnym najsprytniejszy był Tomasz Nowak, ale jego strzał trafił prostu w w graczy Wisły Kraków. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i kibice Kolportera Korony Kielce mogą się cieszyć, że ich piłkarze urwali dwa punkty liderowi.

Kolporter Korona Kielce - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
1:0 Sobolewski 47'
1:1 Kokoszka 60'

Żółte kartki: Hernani (Korona).
Sędzia: Zdzisław Bakaluk.

Kolporter: Wojciech Kowalewski - Marcin Kuś, Hernani, Andrius Skerla, Robert Bednarek - Grzegorz Bonin (77. Tomasz Nowak), Cezary Wilk, Hermes, Paweł Sobolewski (67. Marcin Kaczmarek) - Marcin Robak, Edi.
Wisła: Marcin Juszczyk - Adam Kokoszka, Cleber, Głowacki Arkadiusz, Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński (79. Grzegorz Kmiecik), Mauro Cantoro, Radosław Sobolewski, Marek Zieńczuk - Radosław Matusiak (73. Rodriguez Jean), Rafał Boguski.