Facebook Google+ Twitter

OECD pomoże rynkom Kaukazu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-17 20:44

OECD pomoże krajom Kaukazu, Ukrainie i Mołdawii w rozwoju rynków finansowych i wzmocnieniu banków centralnych. Programem może być objęta także Białoruś.

Jeśli Mińsk wyrazi zainteresowanie projektem, obejmie on wszystkie kraje Partnerstwa Wschodniego, wspierane przez Unię Europejską.

W Warszawie po raz pierwszy spotkali się eksperci, którzy analizowali możliwości pomocy szczególnie małym i średnim przedsiębiorstwom w tych krajach, tak by łatwiej mogły sfinansować konieczne inwestycje.

Uczestniczący w spotkaniu wiceminister spraw zagranicznych Paweł Wojciechowski zauważył, że program Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, skupiającej 30 wysoko rozwiniętych i demokratycznych państw, wyprzedza unijny projekt Partnerstwa Wschodniego. W jego opinii, Polska, będąca w dobrej sytuacji gospodarczej, może wiele zaproponować krajom Eurazji.

Fadi Farra, odpowiedzialny w OECD za wspieranie konkurencyjności przedsiębiorstw,jest zdania, że warszawskie spotkanie odbyło się w bardzo dobrym momencie: jest potrzebna pilna pomoc dla krajów przechodzących transformację i zmagających się z kryzysem.

Fadi Farra podkreślił, że OECD oferuje komleksowe wsparcie: proponuje pomoc nie tylko bankom centralnym ale i niewielkim przedsiębiorstwom prywatnym potrzebującym mikro-finansowania, działa też na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego i promocji inwestowania.

Program wsparcia Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu oraz Ukrainy, OECD uruchomiła w kwietniu ubiegłego roku. Akces zgłosiła też Mołdawia. Unijny program Partnerstwa Wschodniego został oficjalnie zainaugurowany rok później.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.